Anhydritové podlahy mají své plusy

Podlaha je základem domu a v současné době vás potěší dokonalost moderních litých podlah. Už se nemusíte trápit zajištěním namáhavé práce nebo vzduchovými bublinami, revoluční technologie připraví podlahu perfektně rovnou během krátké doby.

Anhydritové podlahy mají své plusy

Anhydritové podlahy se též označují jako sádrové nebo lité podlahy. Jde o směs na bázi síranu vápenatého, který je smíchán s pískem, vodou a jinými přísadami. Certifikovaná receptura s použitím kvalitních a osvědčených surovin zaručuje používání samonivelačního potěru v tekuté formě, kde lze očekávat výborné vlastnosti pokládky. Lité podlahy využijete tam, kde se potřebují nahradit klasické betonové. Uplatní se v komerčních objektech, v rodinných domech, ale i u dřevostaveb a v bytech. Anhydritové podlahy se nehodí do exteriéru, ani do provozoven, jakými jsou například závodní kuchyně nebo prádelny.

Rychlá pokládka podlahy

Rekonstrukce vždy zaberou dost času, proto jistě oceníte postupy, kdy procesy oprav a vylepšení zvládnete mnohem rychleji. Příprava a pokládka litých podlah se provádí rychle a snadno. Tekutá směs k přípravě podlahy vyniká samonivelační schopností, proto tolik nezáleží na dovednostech řemeslníků. Lité směsi mají vysokou pevnost a hutnost. I velké plochy jsou po realizaci objemově stabilní a smršťují se minimálně, neobjevují se dilatační spáry. Díky vysoké tekutosti se vyplní i obtížně dostupná místa.

Zajímavý článek:  Zátěžové koberce jsou nezbytnou součástí každého namáhaného prostoru

Na litou anhydritovou podlahu se následně pokládají různé druhy podlahových krytin. Vybírat lze libovolně ze široké nabídky – linoleum, korek, PVC, laminát apod. Pokud už jsou anhydritové podlahy hotové, můžete po nich chodit už druhý den po provedení samonivelačního potěru. Zatížení podlahy lze provádět v době po čtyřech až pěti dnech po realizaci. Nemusíte se obávat ani náročného úklidu prachu a ostatních nečistot po realizaci pokládky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *