Nové interiérové dveře? Poradíme s jejich výběrem!

Přestěhovali jste se do nového nebo rekonstruujete stávající bydlení? Pak určitě řešíte, jak vybrat vhodné interiérové dveře, které budou ladit s vybavením domu a zároveň nezruinují vaši peněženku. Pokud si nevíte rady s jejich výběrem, je tento článek určen právě vám! Poradíme, jakých chyb se při výběru dveří vyvarovat a čemu naopak věnovat pozornost!

Rada č. 1: Nedělejte základní chyby

Dveře by měly ladit společně s okny a podlahami v místnosti. Ideální je, pokud jsou v celém bytě či domě stejné a vzájemně se neruší. Pokud přeci jen nechcete do celého domu stejné dveře, vybavte jej alespoň výrobky ze stejné kolekce. Můžete kombinovat dveře se skleněnou výplní či bez, jejich materiál a dekor by ale měl zůstat zachován.

Náš tip: Kvalitní interiérové dveře České Budějovice naleznete na webu www.domestyl.cz.

Rada č. 2: Zvolte správnou výplň dveří

Samotnou výplň dveří je vhodné posuzovat podle toho, kde budou dané dveře do bytu umístěny a tudíž i jakým vlivům budou vystaveny. Zvolit si můžete dveře z voštiny, děrovaných dřevotřískových desek nebo plných dřevotřískových desek.

Zajímavý článek:  3 důvody, proč si zamilujete dřevostavby na klíč

Rada č. 3: Povrch dveří nepodceňujte!

I zde máte na výběr z několika řešení. Povrch dveří může být opatřený fólií, laminátem, dýhou nebo třeba masivem. Ano, tušíte správně – masivní dřevo bude tou finančně nejnáročnější variantou, která ovšem přináší řadu výhod a dlouhou životnost. Nejoblíbenější jsou ovšem dveře opatřené laminátem nebo fólií, které lze pořídit za vcelku slušnou cenu.

Rada č. 4: Kam a jak budete dveře otevírat

Pravé nebo levé? Vyzkoušejte si v místnosti „na nečisto“, jak se vám budou dveře lépe otevírat a tomu přizpůsobte výběr. Pokud milujete netradiční řešení, můžete klasické otevírací dveře vyměnit za ty posuvné.

Rada č. 5: Na kvalitě nešetřete

Pořídit nové dveře ve výprodeji je možná na první pohled cenově výhodné. Poměrně záhy ale zjistíte, že dveře nedosahují takových kvalit, jaké jste si vysnili. Bydlíte-li v Českých Budějovicích a toužíte po opravdové kvalitě, zaměřte se na dveře České Budějovice, jejichž nabídku naleznete na webu www.domestyl.cz, kde samozřejmě pořídíte také kvalitní dveřní kování České Budějovice a řadu dalších doplňků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *