Čeká vás na jaře rekonstrukce bydlení? Začněte plánovat už nyní!

Rozhodli jste se, že v letošním roce si zútulníte své pražské bydlení tak, abyste se v něm cítili komfortněji a klidněji? Rozhodli jste se, že rekonstruujete svůj starší dům nebo byt, aby splňoval kritéria moderního bydlení, byl efektivnější nebo méně energeticky náročný? Chcete začít s pracemi co nejdříve, abyste si třeba už v létě mohli užívat nové, elegantnější domácnosti? Jestliže máte na jaro naplánovanou rekonstrukci, je třeba začít plánovat a zařizovat už nyní.

Věcí na zařízení je vždy mnoho

Rekonstrukce jsou ve většině případů závislé na počasí. Ideální je začít s nimi hned, jak odejde mrazivé počasí a jeho riziko. Vzhledem k letošní poměrně mírné zimě se může stát, že ideální podmínky pro začátek prací mohou nastat třeba už za měsíc. A do té doby je zapotřebí mít vše naplánované a musíte zařídit velké množství věcí. Všechny fáze rekonstrukce by měly být naplánované dopředu s dostatečnou časovou rezervou. Pokud nebudete chtít provést rekonstrukci vlastními silami, musíte mít dostatečně dopředu zařízené i řemeslníky. Nezapomeňte ani dostatečně dopředu navštívit stavebniny Praha a pořídit si nezbytný stavební materiál.

Zajímavý článek:  Kovové regale od regalsistem.cz

stavmag.cz_stavebniny-bosta_cz_01

Začněte s kontaktováním stavebnin

Ze všeho nejdříve byste měli kontaktovat specialistu na prodej stavebnin. Proč? Důvodů je hned několik. Dostatečně dlouho před začátkem rekonstrukce máte čas, abyste pražské stavebniny porovnali a našli toho nejvhodnějšího prodejce. Stavebniny by měli zaměstnávat profesionály ve svém oboru, kteří kromě zajištění a prodeje materiálu by měli nabízet zákazníkům také odborné poradenství. V praxi to znamená, že přijdete s vizí a způsobem rekonstrukce a profesionálové ze stavebnin vám poradí nejvhodnější materiály pro konkrétní činnosti a spočítají i jejich množství. Také by vždy měli vysvětlit, proč jsou dané materiály tím nejlepším řešením. Jak vypadají nejlépe zvládnuté rekonstrukce pražských bytů za rok 2015? Inspirujte se ZDE.

stavmag.cz_stavebniny-bosta_cz_02

Při výběru stavebnin je několik rozhodujících kritérií

Mnoho domácností si to ani neuvědomuje, ale správný výběr stavebnin je velmi důležitým krokem v oblasti rekonstrukce vašeho bydlení. Rozhodně nevybírejte stavebniny jen na základě jejich cen, ačkoliv i levné stavebniny v Praze mohou mít svou vysokou kvalitu. Rozhodují i další kritéria, jako například velikost nabídky, skladové prostory, rychlost dodání a také služby. Základní službou je odborné poradenství, ale stavebniny by také měly nabízet dovoz zboží, ideálně zdarma. Kromě prodeje stavebních materiálů mohou nabízet také zapůjčení stavební techniky a prodej stavebního nářadí. Takové stavebniny byste měli hledat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *