Jakou má životnost rodinný dům z cihel?

Životnost rodinného domu z cihel může být velmi dlouhá, často přesahuje i 100 let, ale přesná doba závisí na mnoha faktorech. Kvalita původních stavebních materiálů, úroveň řemeslného zpracování, pravidelnost a kvalita údržby, stejně jako environmentální podmínky, mají všechny významný dopad na celkovou životnost domu. Pokračování článku

Roof Brick Tile House Plate Cumin  - artellliii72 / Pixabay

Připravujete se na rekonstrukci střechy? Vsaďte na pálené tašky

Rekonstrukce střechy není žádná hračka, a to zejména v případě, že se do ní pouštíte svépomocí. Kromě pečlivého plánování vás však čeká i výběr střešní krytiny, která vám zajistí odolnost střechy i na několik desítek let dopředu. Za nejkvalitnější střešní tašky jsou obecně považovány pálené tašky. Proč a měli byste do nich během rekonstrukce investovat? Pokračování článku

plachty Štěpáník

Kvalitní plachty na míru české výroby

Sháníte stínící plachty na plot okolo svého rodinného domku? Nebo snad potřebujete zakrýt stavební materiál nebo dřevo a ochránit jej tak před rozmary počasí nebo sousedy, kteří by si chtěli přilepšit na váš účet? Pak jsou plachty firmy Štěpáník určeny právě vám! Ptáte se, proč nakupovat plachty právě zde? Prozradíme vám to na následujících řádcích.

Scrap Iron Metal Pipes Iron Steel  - PublicDomainPictures / Pixabay

Černá skládka se stavebním odpadem vás přijde draho…

…cesta k jeho recyklaci přitom může být jednoduchá. Stavební suť nepatří k právě jednoduše zpracovatelným odpadům. Nelze ji uložit do popelnic ani do kontejnerů na směsný odpad a ve sběrném dvoře s ní také zpravidla nepochodíte. A co si tedy počít? Vsaďte na profesionály, a to nejlépe na ty s vlastním vozovým parkem, kteří se postarají o vše potřebné. Pokračování článku

Víme, kde seženete vše potřebné pro stavbu a rekonstrukci

Rádi byste zvládli vše vlastními silami bez najímání odborné firmy? Můžete tak ušetřit peníze a vytvořit si vše podle vlastních představ. Nikdy však nedělejte kompromisy u kvality použitých materiálů.

Hledejte proto prodej stavebnin s tradicí a veškerým zákaznickým servisem. Rozhodně se vyhněte nákupu věcí v bazarech, kde jsou jenom málokdy dostupné v dostatečném množství. Navíc jde o časově náročný a leckdy i finančně nevýhodný proces – vezmeme-li v úvahu i nezbytný odvoz, najímání pomocné síly na naložení a vyložení apod.

Profesionál z oboru může pomoci

Takže pokud se ptáte, kde zakoupit stavební materiál, jednoznačně vám doporučíme nákup přímo od výrobce nebo jeho přímého zástupce. Nejrůznější hobby markety a další obchody si ke všemu připočítávají opravdu vysokou marži. Jde vlastně o jakýsi poplatek, který odvádíte za to, že všechno seženete na jednom místě.

Ale specializované Stavebniny Libušín Ivo Klug s.r.o. s tradicí již od roku 1993 vám podobnou šíři služeb poskytnou také. Pořídíte u nich stavební materiál na obvodové zdivo, ale třeba i střešní krytiny. Poradí, jaká maltová směs se hodí právě pro vaše potřeby nebo jaké betonové výrobky použít pro zútulnění vašeho dvora.

Aktuálním hitem je betonová tvárnice

Chcete-li jít s dobou, poradí vám tyto stavebniny Plzeň skutečně horký tip – aktuálně nejoblíbenější a finančně dostupnou betonovou tvárnici. Její skvělé tepelně izolační vlastnosti vám poslouží jak při stavbě samotné kostry domu, tak i kvalitně provedených příček uvnitř. A hodí se i na žární, výplňové a ztužující stěny.

Náš tip: pořídit tu můžete také sádrokarton, stavební chemii, výrobky z oceli a dřeva apod.

Zjistěte více na webové prezentaci firmy na stránkách www.stavebniny-libusin.cz. Díky nákupu od specialisty se můžete spolehnout na bohatě zásobené sklady a krátké čekací lhůty. Vyzkoušejte to!