Proč mít pojištění nemovitosti?

Jste vlastníkem nemovitosti? Potom jste v ohrožení! Během chvíle může dojít k poničení či úplnému zničení vašeho majetku. Stačí k tomu málo. Přijít může přílivový déšť a vyplavit dům, silný vítr, který si pohraje se střechou, mráz, který poničí potrubí a třeba i soused, který zapomene vypnout vodu. V takových případech dochází ke větším či menším škodám, které bez pojištění budete muset uhradit z vlastní kapsy. Pokud pojistku budete mít, pojišťovna vám vyplatí odpovídající finanční kompenzaci. Poradíme vám, jak si sjednat výhodnou pojistku!

Pozor na krytí!

Pojištění nemovitosti je tu od toho, aby krylo škody, které vzniknou na nemovitosti, přilehlých stavebních částech, vybavení zahrady (rostlinné kultury, oplocení, bazén, žumpa aj.) a třeba i na rozhlasovém či solárním systému. Rozsahem se od sebe pojistky v různých pojišťovnách liší. Nejdříve je proto třeba si nabídky porovnat a rozhodnout se pro tu nejvýhodnější z hlediska kvality a ceny. Pojistku je vhodné sjednat na trvale obývaný rodinný dům, byt či rekreační objekt.

stavmag.cz_online_ergo_cz_01

Pojistné částky pro nemovitost se stanovují individuálně. Cena pojištění se určuje 2 způsoby:

  • na základně odhadu znalce
  • na základě velikosti obytné plochy
Zajímavý článek:  Montované haly – jaké jsou jejich největší výhody?

Druhá varianta je rychlejší, první je přesnější. Cenu pojištění ovlivňuje stáří nemovitosti a to, v jaké lokalitě stojí. Někdy pojišťovny odmítají pojistit domy v záplavové oblasti, obyvatelé hlavního města platí například na pojištění mnohem více. Cena za pojištění nemovitosti se pohybuje v řádech několika tisíc korun ročně. Je vhodné pojistku za několik let aktualizovat, aby nedošlo k tomu, že budete platit moc nebo příliš málo. Je třeba vzít v potaz, že se mění ceny nemovitostí apod.

stavmag.cz_online_ergo_cz_02

Online rychleji

Dnes je možné sjednat online pojištění nemovitosti. Ušetříte tím čas a někdy i peníze, protože většina pojišťoven nabízí při této formě slevy a zajímavé bonusy.
Vhodným doplňkem pojištění nemovitosti je pojištění domácnosti, které se vztahuje na movité věci. Více se o něm dozvíte v tomto článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *