hlodavci

Čím nakrmit a zabavit hlodavce?

hlodavci

FraukeFeind / Pixabay

Činčila, morče, křeček, králík a jiní hlodavci patří k oblíbeným mazlíčkům. Výhodou je, že jsou malí a dají se snadno chovat i v menších bytech. Chovatelské potřeby vám pomohou vybrat správné tipy na pěkné bydlení a stravu hlodavců, aby se u vás cítili pohodově a zdravě.

Kvalitní krmivo dodá dostatek potřebných živin

Krmivo pro hlodavce dávejte do misky určené na potravu. Mělo by se jednat o dostatečně těžkou a odolnou misku, aby nedošlo ke snadnému rozbití nebo rozkousání. Snadno seženete kompletní krmiva v různých baleních. Přírodní a zdravé je krmení značky Rosenlöcher, kde mají hlodavci vysoký podíl vlákniny, zeleniny a vitamínů. díky správnému složení dojde ke správnému trávení a předchází se průjmům. Pořiďte také seno, listí a větvičky na obrušování zubů. Skvělým řešením je také granulované seno s obsahem travin a bylin.

Odměna v podobě pamlsku

Denní stravu můžete sem tam obohatit o kousky čerstvé zeleniny, ovoce, ořechy. Můžete také pořídit speciální pamlsky pro hlodavce v Zoo mix obchodech. Hlodavce však nepřecpávejte, aby neměli zdravotní problémy, kam hlavně patří bolesti bříška, nadměrná plynatost a obezita. Pokud budou hodně tloustnout, zkrátí se jim život.

Zajímavý článek:  Jak zařídit studentský pokoj? Je to věda!

Nejlepší zábava pro hlodavce

Ani osmák, králík, morče, činčila a další hlodavci nesnesou nudu. Potřebují zabavit a budou vděčni za nejrůznější hračky a doplňky v kleci. Mezi povinné doplňky do klece náleží misky na koupání, krmítka, napáječky vody. Miska s koupacím pískem pro činčily či osmáky poslouží k očištění srsti od různých parazitů a nečistot. Nenechávejte ji v kleci stále, ale stačí ji vložit jednou až dvakrát za týden do klece. Určitě se jim zalíbí i domečky, prolézačky, kolotoče. I malá zvířátka vám mohou udělat velkou radost, uvidíte, jak budou vše nadšeně zkoušet. A velice šťastní budou, když jim do klece pořídíte živého kamaráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *