vázací prostředky

Vázací prostředky Pronovo – ryze česká kvalita

vázací prostředky

WikiImages / Pixabay

Pronovo je česká firma s 18 lety zkušeností na poli manipulační techniky a bezpečnosti práce ve výškách. Od roku 1997 si vypracovala skvělé renomé a její název se stal synonymem pro kvalitní české výrobky a odborný servis. Každý, kdo o vázacích prostředcích Pronovo zatím neslyšel a záleží mu na ochraně majetku, by měl zbystřit. V tomto článku vám poskytneme stručný souhrn jejich sortimentu. Ten zahrnuje všechna materiálová řešení vázacích prostředků.

Řetězové vázací prostředky

Hned ze začátku začneme těmi nejpevnějšími vázacími prostředky. Pronovo nabízí vazáky z řetězů pevnostní třídy 8, 10 i 12 dle ČSN EN 818. V sortimentu najdeme jak kompletní vazáky od jednopramenných až po čtyřpramenné, jedno i dvou smyčkové. Na svém webu Pronovo samozřejmě přikládá tabulky nosností pro jednotlivé pevnostní třídy a druhy vazáků. Kromě kompletních vazáků lze poptat i příslušenství zahrnující vše od háků, spojovacích článků a závěsných ok až po kompenzátory krutu. Zvlášť nabízejí také řetězové vázací prostředky určené pro lesní hospodářství.

Zajímavý článek:  Na obrábění kovů žádejte odborníky

Ocelová lana

Společnost Pronovo vyrábí kompletní vazáky ze tří druhů ocelových lan. Jsou to nerezová lana AISI 316 o průměrech 2 – 10 mm, lana v PVC bužírce a válcovaná lana Grizzly. Poslední dva zmíněné typy lan je možno zakoupit i v metráži. Lana v PVC bužírce a válcovaná lana Grizzly jsou charakteristická sníženou náchylností ke třepení. Celkové jsou tato lana odolnější a ohebnější a pro své vlastnosti jsou doporučena pro práci v lese.

Textilní popruhy

Posledním druhem vázacího předku jsou textilní popruhy, jež dosahují únosnosti, až 40 t. Tyto popruhy nabízí Pronovo opět ve více variantách. Jedná se o vhodnou alternativu k ocelovým lanům oko-oko. Firma upravuje délku lan na přání zákazníka, standardně do 10 m. Samozřejmostí je opatření lan ochranou, jak plochou, tak proti ostrým hranám. Na své si přijdou i klienti shánějící textilní popruhy v metráži.

Příslušenství a kompletní servis

Nakonec ještě uveďme, že Pronovo k vázacím prostředkům nabízí také pestrou škálu příslušenství v podobě bohatého výběru závěsných bodů ale také například DEHA závěsy pro přepravu železobetonových prefabrikátů. V rámci poskytování co nejkomplexnější dodávky, firma Pronovo poskytuje certifikovaný servis v oboru revize vázacích prostředků a zdvihacích zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *