vázací prostředky

Vázací prostředky Pronovo – ryze česká kvalita

vázací prostředky

WikiImages / Pixabay

Pronovo je česká firma s 18 lety zkušeností na poli manipulační techniky a bezpečnosti práce ve výškách. Od roku 1997 si vypracovala skvělé renomé a její název se stal synonymem pro kvalitní české výrobky a odborný servis. Každý, kdo o vázacích prostředcích Pronovo zatím neslyšel a záleží mu na ochraně majetku, by měl zbystřit. V tomto článku vám poskytneme stručný souhrn jejich sortimentu. Ten zahrnuje všechna materiálová řešení vázacích prostředků.

Řetězové vázací prostředky

Hned ze začátku začneme těmi nejpevnějšími vázacími prostředky. Pronovo nabízí vazáky z řetězů pevnostní třídy 8, 10 i 12 dle ČSN EN 818. V sortimentu najdeme jak kompletní vazáky od jednopramenných až po čtyřpramenné, jedno i dvou smyčkové. Na svém webu Pronovo samozřejmě přikládá tabulky nosností pro jednotlivé pevnostní třídy a druhy vazáků. Kromě kompletních vazáků lze poptat i příslušenství zahrnující vše od háků, spojovacích článků a závěsných ok až po kompenzátory krutu. Zvlášť nabízejí také řetězové vázací prostředky určené pro lesní hospodářství.

Ocelová lana

Společnost Pronovo vyrábí kompletní vazáky ze tří druhů ocelových lan. Jsou to nerezová lana AISI 316 o průměrech 2 – 10 mm, lana v PVC bužírce a válcovaná lana Grizzly. Poslední dva zmíněné typy lan je možno zakoupit i v metráži. Lana v PVC bužírce a válcovaná lana Grizzly jsou charakteristická sníženou náchylností ke třepení. Celkové jsou tato lana odolnější a ohebnější a pro své vlastnosti jsou doporučena pro práci v lese.

Zajímavý článek:  Kvalitní průtokové ohřívače vody? Jedině v Železářství Absolut!

Textilní popruhy

Posledním druhem vázacího předku jsou textilní popruhy, jež dosahují únosnosti, až 40 t. Tyto popruhy nabízí Pronovo opět ve více variantách. Jedná se o vhodnou alternativu k ocelovým lanům oko-oko. Firma upravuje délku lan na přání zákazníka, standardně do 10 m. Samozřejmostí je opatření lan ochranou, jak plochou, tak proti ostrým hranám. Na své si přijdou i klienti shánějící textilní popruhy v metráži.

Příslušenství a kompletní servis

Nakonec ještě uveďme, že Pronovo k vázacím prostředkům nabízí také pestrou škálu příslušenství v podobě bohatého výběru závěsných bodů ale také například DEHA závěsy pro přepravu železobetonových prefabrikátů. V rámci poskytování co nejkomplexnější dodávky, firma Pronovo poskytuje certifikovaný servis v oboru revize vázacích prostředků a zdvihacích zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *