Čistý a útulný domov lze udržet i bez chemie

Každý z nás chce mít čistý a útulný domov bez špíny a nečistot. Pravidelný úklid by měl probíhat každý den. Udržení čistého domu je důležité nejen z estetického hlediska, ale také z hlediska zdravotního. Menší nebo větší zdravotní potíže může způsobovat i množství prachu, roztočů nebo bakterií, které se tvoří velmi rychle. V současnosti jsou na trhu nabízeny stovky různých produktů a čistidel, které mají napomáhat k udržení čisté domácnosti, ale většina z nich je na chemické bázi. Čistý domov lze ale udržet i bez využití chemie? Jak na to?

Stačí mít tu správnou technologii

Některé chemické čisticí prostředky mohou mít negativní dopad na životní prostředí a rozhodně nejsou tak ekologické, jak by bylo zapotřebí. Dokáží sice z povrchů odstranit roztoče, prach a špínu, ale mnohdy nejsou ani šetrné k samotným povrchům a čištěným materiálům, které jsou pak rychleji opotřebované. Ke správnému čištění bez chemií je zapotřebí hledat ty správné technologie. Mezi specializované značky čistících technologií bez chemie patří například Kärcher.
stavmag.cz_rea-karcher_cz_01

Zajímavý článek:  Víte, jak ochránit vaši firmu před nepříjemnou špínou?

Kärcher se zaměřil na páru

Společnost Kärcher je na našem i světovém trhu známá jako specialista na čistící stroje pro domácí i průmyslové využití. Asi největší popularitu si získaly z nabídky zejména vysokotlaké čistící stroje a průmyslové vysavače. V nabídce této společnosti je ale nabízeno velké množství dalších technologií a produktů pro komplexní udržování čistoty celého domova. A to bez chemických čistidel. Kärcher se totiž zaměřil na technologii čištění párou.
stavmag.cz_rea-karcher_cz_02

Síla páry v různých oblastech

Pára je ideální čistící složka pro interiéry. Skvěle na sebe váže prach, který se pak lépe odstraňuje. Svou silou ničí veškeré roztoče, pyly a mikroorganismy a udržuje téměř sterilní čistotu. Kärcher v této oblasti nabízí hned několik variant produktů pro různé druhy čištění. Základem jsou parní vysavače pro udržení čistých koberců. Ovšem nechybí ani podlahové mycí stroje pro čištění ostatních druhů podlahových ploch. Dále je možné v nabídce najít parní čističe oken. AKU stěrka Kärcher je dokonce považována za nejefektivnější technologii čištění rámů i výplní. Podívejte se sami, jak dopadl test mytí oken. Kärcher také nabízí i parní žehlící stanice pro dokonale vyžehlené prádlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *