Dekorace interiérů

Interiéry se musí pořádně zabydlet, aby vypadaly pěkně a připadaly mnohým útulně. Bez nábytku by to rozhodně nešlo, ale také maličkosti znamenají jistý posun směrem ke spokojenému pocitu ze zařízeného domova.

Nic se nemá přehánět

Nejprve si ujasněte, komu bude uvedená místnost určena a kdo v ní bude trávit mnoho času. Jinak dopadne vyzdobení dětského pokoje, jinak teenagerovského a odlišně bude vypadat pracovna nebo obývací pokoj, kde se pravidelně schází celá rodina. Pamatujte, že nic se nemá přehánět. I když bude váš manžel vášnivý myslivec, neznamená, že celý byt ozdobí trofeje, parohy, diplomy, lovecké nože, kůže a jiné serepetičky s mysliveckou tématikou. Jedinec musí brát v úvahu zájmy a vkus celé rodiny. U interiérové dekorace nemusí jít pouze o konformace s nevkusem. V současnosti seženete úchvatné doplňky, které mohou byt pozdvihnout na vyšší úroveň. Sběratel slonů si klidně může pořídit poličky pro své milované zvířátko, ale umístí si je do svého pokoje. Byt by neměl působit na ostatní tak, že zde najdete vše možné. Nakupování suvenýrů na cestách oslní mnoho jedinců, ale předem si uvědomte, že i tyto maličkosti potřebují pravidelnou péči, přinejmenším oprašováním. Takže stovka kousků potřebuje stokrát takový čas. V mládí člověk oplývá elánem, ale budou vám stačit síly i v sedmdesáti letech? Stále ve vás setrvá ten pocit štěstí z váziček, popelníků, porcelánových talířků, keramických želv nebo kožených ornamentů?

Vkusně ozdobené stěny

Stěny nabízí mnoho prostoru k výzdobě. Někdo se spokojí s holými barevnými stěnami, jiný vyžaduje moderní designové tapety, jiný na zdi připevní desítky obrázků s různými motivy. Vkusně zařízený domov neznamená pouze opatření originálního obrazu od malíře, nejlépe světoznámého. I za málo peněz získáte hodně muziky. Zkuste samolepící obrazy na stěnu, které se zhotovují v modelech vhodných pro malé děti, teenagery i dospělé. Výborně vyniknou velkoformátové fotografie. Zde se zaměřte na vhodné motivy, protože do ložnice se určitě nehodí zátiší s hrnci, vařečkou a talířem s jídlem – to nechte do kuchyňského prostoru. Vždy je z čeho vybírat! Obrazy na stěnu z Möbelix.cz jsou nápadité a jistě objevíte nějaký hodně poutavý přímo pro vás.

Zajímavý článek:  Nakupujeme nábytek: Proč se nevyplatí šetřit a čemu se vyvarovat?

Výběr typu obrazu

Do výběru obrazu se pusťte tak, aby se podkladová stěna a samotný motiv i rám netloukly a ladily k sobě. Do klasických místností se nejčastěji pořizují motivy se zvířaty, s květinami a abstrakce. Krajinky nikdy neomrzí, hlavně v podobě akvarelu nebo olejové malby. Pokojíčky vyžadují hodně pestré a veselé kousky. V moderních bytech převládají růžové, modré, černé, bílé a fialové barvy. Vybírejte správné velikosti obrazu, aby se vešly na stěnu. Obrazy s více díly nevěště do malých místností a ani do úzkých chodeb, protože zde určitě nevyniknou. Nad postel v ložnici se naopak velký obraz bude hodit, může být zhotoven i z více dílů. Zrovna tak dopadne dobře po umístění nad sedací soupravou, v kanceláři, v konferenční místnosti, ale také v čekárně nebo v hale. Jednodílné dekorační obrázky umožňují skvělou kombinaci podle vaší fantazie. Buď je nastavíte vedle sebe do řady, cik cak, ale i jinak podle potřeby.

Hodiny na stěnu v mnoha variantách

Co nikdy na zdi nezklame? Hodiny! Prostě stačí kouknout a hned v zápalu práce víte, kolik vám momentálně zbývá minut do odjezdu autobusu, do začátku pracovní doby apod. Nástěnné hodiny nezklamou svými designy. Kromě ručiček mají podklad udělaný jako obraz, takže si můžete doma vytvořit kousek francouzského venkova, rozkvetlé louky, kavárny i neodolatelné horské krajiny. Nechybí ani klasické typy v různých barevných kombinacích. Máte jistotu, že jako ozdoba nikdy nezklamou a navíc se bez nich neobejdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *