dětská hřiště

Dětská hřiště: a co děti, mají si kde hrát?

dětská hřiště

ryse5 / Pixabay

Vzpomeňte si na svá dětská léta. S největší pravděpodobností jste hned po zazvonění odhodili školní brašny a vyrazili vstříc své oblíbené zábavě. Fotbal střídaly kuličky, schovku pak slepá bába. Kluci stříleli z luku nebo praku a dívky pletly věnečky, které následně pouštěly po řece s tajnými přáníčky. Návrat domů ohlašovala první hvězda nebo rozsvícená lampa. Nejsou to krásné vzpomínky? Pro drtivou většinu z nás zajisté ano.

Dnešní svět dětí je bohužel narušen moderními technologiemi, sociálními sítěmi a vlastně celým virtuálním světem. I přesto však nelze podceňovat funkci dětských hřišť. Právě díky houpačkám, prolézačkám a pískovištím děti poznávají skutečnou realitu a svět „tam venku“. Kromě toho navazují sociální kontakty a za pomocí vzájemné interakce je zajištěn jejich pohodový vývoj.

Dřevěná dětská hřiště pro maximální bezpečí a pohodu při hraní

Každodenně se setkáváme s množstvím umělých materiálů, plastových obalů a dalších takřka nerozložitelných prvků. „Plastový trend“ bohužel začalo uplatňovat také mnoho výrobců dětských hřišť bez ohledu na to, zda jde o správný směr či krok vzad. Ať se nám to líbí nebo ne, tradice je tradice a plast nemůže konkurovat dřevu. Právě proto jsou dětská hřiště známého plzeňského výrobce vyráběna výlučně ze dřeva a dalších přírodních materiálů. Taková dřevěná hřiště jsou nejen vizuálně přitažlivější, ale pro hru dětí i mnohonásobně bezpečnější.

Zajímavý článek:  Zázemí pro začínající firmy ve Zlíně se může směle rovnat tomu světovému

Co by na hřišti pro děti za žádných okolností nemělo chybět?

Zkuste si na tuto otázku sami upřímně odpovědět. S největší pravděpodobností vás napadnou takové prvky, jakými je třeba pískoviště, skluzavka a prolézačka. Moderní dětská hřiště ovšem mohou být vybavena také mnohými dalšími multifunkčními detaily rozvíjející dětskou zručnost i motoriku. Novodobá hřiště pro děti mohou představovat pirátský koráb, nedobytnou pevnost nebo průchozí rodinný domek plný veselých barviček a nezbytných doplňků, jež udělají dětský svět zase o něco pestřejší a veselejší!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *