dětská hřiště

Dětská hřiště: a co děti, mají si kde hrát?

dětská hřiště

ryse5 / Pixabay

Vzpomeňte si na svá dětská léta. S největší pravděpodobností jste hned po zazvonění odhodili školní brašny a vyrazili vstříc své oblíbené zábavě. Fotbal střídaly kuličky, schovku pak slepá bába. Kluci stříleli z luku nebo praku a dívky pletly věnečky, které následně pouštěly po řece s tajnými přáníčky. Návrat domů ohlašovala první hvězda nebo rozsvícená lampa. Nejsou to krásné vzpomínky? Pro drtivou většinu z nás zajisté ano.

Dnešní svět dětí je bohužel narušen moderními technologiemi, sociálními sítěmi a vlastně celým virtuálním světem. I přesto však nelze podceňovat funkci dětských hřišť. Právě díky houpačkám, prolézačkám a pískovištím děti poznávají skutečnou realitu a svět „tam venku“. Kromě toho navazují sociální kontakty a za pomocí vzájemné interakce je zajištěn jejich pohodový vývoj.

Dřevěná dětská hřiště pro maximální bezpečí a pohodu při hraní

Každodenně se setkáváme s množstvím umělých materiálů, plastových obalů a dalších takřka nerozložitelných prvků. „Plastový trend“ bohužel začalo uplatňovat také mnoho výrobců dětských hřišť bez ohledu na to, zda jde o správný směr či krok vzad. Ať se nám to líbí nebo ne, tradice je tradice a plast nemůže konkurovat dřevu. Právě proto jsou dětská hřiště známého plzeňského výrobce vyráběna výlučně ze dřeva a dalších přírodních materiálů. Taková dřevěná hřiště jsou nejen vizuálně přitažlivější, ale pro hru dětí i mnohonásobně bezpečnější.

Zajímavý článek:  Průmyslové tlakové nádoby a jejich výroba

Co by na hřišti pro děti za žádných okolností nemělo chybět?

Zkuste si na tuto otázku sami upřímně odpovědět. S největší pravděpodobností vás napadnou takové prvky, jakými je třeba pískoviště, skluzavka a prolézačka. Moderní dětská hřiště ovšem mohou být vybavena také mnohými dalšími multifunkčními detaily rozvíjející dětskou zručnost i motoriku. Novodobá hřiště pro děti mohou představovat pirátský koráb, nedobytnou pevnost nebo průchozí rodinný domek plný veselých barviček a nezbytných doplňků, jež udělají dětský svět zase o něco pestřejší a veselejší!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *