Domácí sauna? Víme, jak na její izolaci!

Domácí sauna? Víme, jak na její izolaci!

Dodnes není přesně jisté, kde vlastně první sauna vznikla. Co však víme zcela určitě je, že její dopady a účinky na zdraví člověka jsou více než zajímavé. I když venku zuří mráz, plískanice nebo proudy ledové vody, v sauně se perfektně prohřejeme a zbavíme nadbytečných toxinů i špatné nálady. Saunování má blahodárný vliv na správnou činnost srdce, prokrvení organismu, ale dokáže zbavit jedince migrény či ztuhlých svalů a problémů s pohybovým aparátem. Abyste mohli využívat účinků sauny, nemusíte si kupovat permanentky do fitness a wellness center. Takovou saunu můžete mít přímo u vás doma. Rozhodnete-li se pro její realizaci svépomocí, poradíme, kde sehnat materiál pro výrobu sauny a čím ji vhodně izolovat.

Izolace sauny: Znáte jednotlivé možnosti?

Při izolování sauny se nejčastěji používá minerální vata nebo PUR pěna, z níž jsou lisovány velmi oblíbené PUR desky. Jak vata, tak pěna mají své přednosti, ale i nedostatky. V případě izolace sauny minerální vatou se budete pravděpodobně poohlížet po vatě s tloušťkou 60 – 80 mm. Minerální vata do sauny bývá obvykle bez polepu alu fólií, proto je potřeba vatu následně alu fólií překrýt a zafixovat alu páskou střední či vyšší cenové kategorie. Při použití PUR desek jistě oceníte jejich perfektní izolační vlastnosti, které značně převyšují vlastnosti klasické minerální vaty. Pro příklad uveďme, že  30 mm PUR je jako 60 mm minerální vaty. Tyto desky na sobě již většinou mívají alu fólii, proto stačí pouze přelepit spoje vhodnou páskou. Absolutní novinkou pro rok 2016 jsou desky Sauna-Satu, které představují speciální PUR desky s perfektní úsporou prostoru. Původem finský produkt s certifikací pro sauny se těší nevídané oblibě.

Zajímavý článek:  Aby mohli kominíci přinášet štěstí, musí být správně vybavení!

Kde naleznete vše potřebné pro stavbu a izolaci sauny?

Rozhodnete-li se pro stavbu sauny svépomocí, veškeré nezbytné komponenty a potřeby naleznete v e-shopu www.sauna.cz. Kromě jednotlivých potřeb pro stavbu a izolaci sauny se zde dozvíte také řadu zajímavých informací. Pročíst si můžete odborné články o stavbě sauny včetně informací o vhodné izolaci a osvětlení. Pokud si nevíte s výběrem či stavbou domácí sauny rady, neváhejte kontaktovat zástupce společnosti, kteří vám ochotně poradí a zodpoví veškeré vaše otázky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *