Photovoltaic Solar Energy  - Caniceus / Pixabay

Dotace Nová zelená úsporám 2021 vám přispěje třeba i na fotovoltaiku

Až 150 000 Kč na jedno zařízení – přesně takhle může vypadat dotace od státu, pokud se rozhodnete osadit svou střechu nebo třeba fasádu solárními panely.

V dnešní době jde o velmi oblíbené řešení u všech majitelů rodinných domů, kteří chtějí být co nejméně závislí na dodávkách z okolí. A pokud vsadíte na ten správný systém, můžete také ušetřit.

Investice, která se rychle vrátí

Ceny energií se totiž stále zvyšují, což však samozřejmě neplatí u těch, které si vyrábíte sami. Investici tak dáváte jen jednu – tu úvodní. A jakmile se zaplatí, můžete už na celé situaci jen a jen vidět. A dotace zelená úsporám vám s tím vším může pomoci. Stát vám totiž přispěje až 150 000 Kč na jedno zařízení.

A jaké jsou podmínky? Záleží na tom, jaký typ si vyberete. Maximální výši dotace je možné získat jen na fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem ≥ 4 000 kWh.rok-1, který patří mezi špičky na trhu. Ale pokud se rozhodnete třeba jen pro systém určený pro ohřev teplé vody nebo pro zařízení s tepelným využitím přebytků, také nepřijdete zkrátka.

Zajímavý článek:  Solarex – více, než jen čerpadla

Kolik peněz můžete získat jako podporu

V prvním případě vám Nová zelená úsporám 2021 „věnuje“ 35 000 Kč, v tom druhém dokonce 55 000 Kč. A možností je samozřejmě více. Stačí si tak vybrat systém, který bude vaše nemovitost pro svou maximální funkčnost potřebovat a stát vám na něj přispěje.

Nemusíme asi dodávat, že právě díky tomu se vám vložené náklady vrátí mnohem rychleji a vy tak budete na celém projektu mnohem dříve vydělávat. Kdo by se totiž nechtěl spolehnout na levnou elektřinu jen z vlastních zdrojů? A to navíc ve chvíli, kdy se životnost solárních panelů stále více prodlužuje?

A dotace Nová zelená úsporám vám toho samozřejmě může nabídnout mnohem víc. Seznamte se s detaily jednotlivých programů na stránkách Nazeleno.cz a šetřete tak svou peněženku ještě víc.

Solar Energy Solar Panel Solar Cells  - Elf-Moondance / Pixabay
Elf-Moondance / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *