Cnc Machine Milling Drill Industry  - RobbieWi / Pixabay

Výběr kvalitních obráběcích strojů má svá pravidla

Potřebujete zpracovávat plasty nebo se potýkáte s obráběním kovů? Poradíme, jak si vybrat spolehlivou techniku, která vás nezklame. Existuje několik základních parametrů, na něž je dobré dát pozor.

A jaké to jsou? Především se zaměřte na historii firmy, která k nám tyto komponenty dodává. Měla by na trhu působit již delší dobu a jako bonus k dovozu nabízet i další služby.

Šířka doprovodných aktivit je zásadní

Jde zejména o odbornou pomoc s výběrem a instalací produktů. Pověření experti by vás měli naučit zacházet i s řídícími systémy a vše potřebné vysvětlit. Ptejte se i na záruční a pozáruční servis a dostupnost náhradních dílů. Samozřejmostí by měla být garance jejich dostupnosti i několik let poté, co se vámi zvolený model přestane vyrábět, což se samozřejmě může stát.

Milling Cutter Machine  - Capri23auto / Pixabay
Capri23auto / Pixabay

Chtějte možnost výběru z moderních technologií

Když se řekne obrábění strojů, neměla by být ve hře jen jedna jediná technika. Naopak. Samozřejmostí by měla být třeba víceosá centra, efektivní a přesné řezání vodním paprskem nebo možnost vložení tvarovacích strojů přímo do samotného přístroje. Nebudete tak muset v případě potřeby pořizovat další zařízení.

Zajímavý článek:  Samostmívací kukly vás ochrání při práci v dílně

Ptejte se i na možnost sestavení tohoto technického zázemí přímo na míru. Přece jen jiné pomocníky potřebuje výrobce karavanů a jiné montáž motorů pro letecký průmysl. A společnost by se rovněž neměla specializovat jen na jeden materiál.

Pořiďte si vše potřebné od jednoho prodejce

I když teď potřebujete zpracovávat pouze kov, není vyloučeno, že do budoucna půjde i o dřevo nebo třeba plasty. Už od začátku se proto vyplatí nakupovat u prodejce, který má se všemi těmito materiály zkušenosti. Jakmile totiž rozšíříte svou výrobu, nebudete si muset zvykat na nový systém. A to se vždycky hodí, vyvarujete se tak možných chyb při zavádění nových postupů a technologií.

Machine Perforated Cnc  - JulioMuebles / Pixabay
JulioMuebles / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *