Zrekonstruovali jste koupelnu? Doplňky a zařízení, které v ní nesmí chybět

Když probíhá rekonstrukce bytu nebo domu, většinou se nezapomene ani na koupelnu. Tato oáza klidu či synonymum naprosté relaxace má v každé domácnosti své místo. A jelikož si sem chodíme zpravidla odpočinout, mělo by se jednat o příjemné místo, kde budeme chtít trávit svůj čas. Při rekonstrukci koupelny proto nezapomínejte na bytové doplňky, které do koupelny usaďte až úplně nakonec.

Zrcadlo je nedílnou součástí koupelny

Jednou z nepostradatelností je zrcadlo, které patří do každé koupelny. V současné době jsou velmi moderní kulatá zrcadla, která jsou navíc lemována LED osvětlením. Jinými slovy se zakomponováním tohoto prvku smetou dvě mouchy jednou ranou. Budete mít nejen zrcadlo, ale zároveň se postaráte i o dostatečné osvětlení vaší koupelny.

Při výběru zrcadla se však dívejte na styl celého prostoru. LED alternativy se rozhodně nehodí do vintage interiéru. Stejně tak minimalistické koupelny nerozbijte masivním rámem, který spíše spadá do anglického stylu bydlení.

Zajímavý článek:  Nová koupelna od českého výrobce Le Bon? Ano!

Dostatek úložného prostoru je základ

Stejně jako v kuchyni, i v koupelně potřebujete mít dostatek úložného prostoru. Nebojte se sem zakomponovat nábytek, i když je pravdou, že bude čelit mírné vlhkosti. Pokud vám bude fungovat správně odvětrávací systém, o jednotlivé kusy nábytku se strachovat nemusíte.

Obecně platí, že nábytek v koupelně by měl být jednotný. Ať už mluvíme o poličce nebo umyvadlové skříňce, mezi jednotlivými kusy nábytku by neměl být rozdíl. Rozmanitost se zkrátka v tomto případě nenosí.

Ručníky a osušky do jedné barvy

Že jste renovací koupelny vytvořili zcela moderní místnost? Pak její vzhled nepokazte tím, že do ní zakomponujete pestrobarevné ručníky. Spíše buďte otevření jednobarevnosti. Pokud prahnete po pestrosti, vybírejte především ze škály neutrálních barevných kombinací nebo sáhněte po pastelových tónech, které se dostávají do popředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *