Kitchen Home Luxury Home Interior  - TA9141985 / Pixabay

Kuchyňské osvětlení je nedílnou součástí kuchyňské linky

Kuchyňské osvětlení slouží jak k osvětlení celé místnosti, tak i určitého místa, zejména kuchyňské linky. Abychom měli dobré osvětlení, je vhodné mít více druhů osvětlení než jen centrální. K dalšímu osvětlení patří osvětlení stolu, stropu a pracovní plochy. Závěsné lustry a lampy je vhodné volit podle počtu osob sedící u stolu. Pokračování článku

Kuchyňská baterie. Jaké vlastnosti musí splňovat?

Praktičnost: to je základní funkcí, kterou by kuchyňská baterie měla splňovat. Moderní kuchyňské baterie dokážou usnadnit úklid či omývání potraviny a přitom nezabírají velké množství místa. Musí splnit své základní funkce (omývání čehokoliv) bez toho, že způsobí cákance na dalších částech vaší kuchyně. Kvalitní kuchyňská baterie vám ušetří spoustu času. Pokračování článku

Jak si zorganizovat kuchyňské skříňky? Pomůže drátěný program

Drátěný program vám pomůže uspořádat kuchyň podle vaší libosti do dokonalosti. Přitom využijete veškerý prostor, který můžete. I z toho důvodu je ideální do malých kuchyní. Mnohem lépe se vám budou věci hledat, vyndávat i uklízet.

Co, kam a proč

Ještě než poběžíte do obchodu pro svůj drátěný program, ujistěte se, že víte co, chcete uložit a kam. Je důležité si rozmyslet, kde co bude a to se netýká jen potravinových skříní. Drátěný program využijete i v horních a dolních skříňkách. Podle své kuchyně se sami rozhodněte, kde a proč byste potřebovali využít drátěný program. Zde je malá nápověda jak si organizovat svoji kuchyň.

Horní skříňky

Do horní poloviny horních skříněk nedávejte nic těžkého, bude se vám to špatně dávat dolu. Těžké věci jako jsou hrnce, pánve apod. patří do dolních skříněk. Horní skříňky zaplňte lehkými, méně používanými předměty, jako je jemný porcelán nebo sklenice na víno. Je větší pravděpodobnost, že je seshora budete sundávat jen při příležitostech k tomu určených a nemůžete tedy do nich ničím jiným strčit.

Spodní polovina horních skříněk je již více využívaná. Jelikož je v ideální výšce dosáhne tam většina členů rodiny. Vzhledem k tomu, že je pro všechny snadno dostupná, je vhodná pro uložení často používaných předmětů, jako jsou hrníčky, talíře, skleničky apod. Dobré je sem vkládat také pomůcky nebo potraviny (mouka, sůl, cukr), které často používáte při vaření. Budou tak vždy rychle po ruce. Do horních skříněk se z drátěného programu výborně hodí odkapávač na talíře.

Spodní skříňky

Spodní skříňka je určena pro skladování těžkých věcí, jsou ideální pro hrnce, pánve nebo těžké potraviny (velké sklenice s těstovinami, luštěninami apod.). Ve spodních skříňkách oceníte drátěný program více než kde jinde. Pomůže vám s uspořádáním a následným hledáním. Nebudete se muset tolik shýbat pro předměty zastrčené vzadu skříňky a využijete i těžko dostupná místa. Spodní skříňky můžete opatřit výjezdovými drátěnými koši nebo karuselem díky nimž se rychle zorientujete a dostanete se ke všemu potřebnému.

Pokračování článku

Vyplatí se používat kuchyňské keramické nože?

Možžná jste si v poslední době všimli reklamy na keramické nožže, které se staly v poslední době velice oblíbeným nástrojem, který by neměl chybět v každé kuchyni. Čím to ale, že se tyto nožže staly tak oblíbené? Odpověď je velice jednoduchá, je to především díky jedinečným vlastnostem keramických nožů, a to především jejich ostří. Keramické nožže se vyrábějí z keramicko-zirkoniové sloučeniny, která je tvrdší než diamant. Keramické nožže se tak prakticky nikdy neztupí.

Vyplatí se kuchyňské keramické nože?

Možžná jste si v poslední době všimli reklamy na keramické nožže, které se staly v poslední době velice oblíbeným nástrojem, který by neměl chybět v každé kuchyni. Čím to ale, žže se tyto nožže staly tak oblíbené? Odpověď je velice jednoduchá, je to především díky jedinečným vlastnostem keramických nožů, a to především jejich ostří. Keramické nože se vyrábějí z keramicko-zirkoniové sloučeniny, která je tvrdší než diamant. Keramické nožže se tak prakticky nikdy neztupí.

Jejich tvrdé a bíle ostří je dokonale hladké a má nelepivý povrch, také krájení problémových potravin, jako je například ovoce a zelenina, se s tímto keramickým nožem stává hračkou. Další výhodou je, žže keramické nožže jsou díky materiálu vyvinutém při kosmickém výzkumu dokonale lehké. Nože se tak mohou pyšnit extrémní ostrostí, nenáročností a =&0=&.

Keramické nože nemusíte brousit

Keramické nože nemusíte brousit po mnoho let žkaždodenního používání – keramický nůžž se neztupí, avšak je třeba dát si pozor, aby Vám nůž neupadl na zem nebo jste jej neskladovali s kovovými noži, aby nedošlo k poškození čepele vyštípnutím. Pokud se tak stane, není nic ztraceno, keramický nůžž lze opět vybrousit, ovšem tuto činnost přenechejte raději kvalifikovaným odborníkům. Vzhledem k extrémní tvrdosti a křehkosti se keramický nůž brousí diamanty a samotné broušení je velice náročné, protožže dochází ke tření dvou podobně tvrdých materiálů. Proto je lépe od začátku s keramickými noži zacházet šetrně.

Vždy čerstvé potraviny

Jako další výhody keramického nožže se dále uvádí skutečnost, žže při řezání keramickým ostřím nedochází k vytváření statické elektřiny a nůž je tak šetrný k vitamínům a výživných látkách obsažených  ovoci a zelenině. Krájené potraviny tak nejenž že zůstanou déle čerstvé, ale jsou i zdravější a chutnější. Pokračování článku