Jak zabezpečit bazén

Jak zabezpečit bazén

foto/Zdroj: ALBIXON a.s.

Relaxace a hry okolo bazénu jsou příjemným zpestřením každého pěkného dne, ale i tady se může stát neštěstí. Hlavně v přítomnosti dětí je potřeba být ve střehu a hlídat jejich nečekané nápady. Na zabezpečení pamatuje i zákon stanovující nutnost bezpečnostního zařízení. Majitelé bazénů si mohou vybrat, co jim nejlépe vyhovuje – oplocení, kryt, alarm nebo zastřešení.

S ostrahou u bazénu

Rodiče jsou jistě vynikající ostrahou, ale někdy se prostě nedá zabránit nečekaným pádům do vody. I v případě zabezpečení bazénu je proto nutností myslet na preventivní opatření. Pro venkovní bazén musíte vybrat vhodný bezpečnostní systém. Hodí se nainstalovat dostatečně vysoké oplocení v modelech výsuvných, mobilních nebo stabilních. Jestliže nemáte moc peněz, využijete alarmy při pádu do vody či detekci průchodu. Vodu můžete zakrýt také speciálními lamelami nebo bublinkovou fólií. K dalším možnostem patří kryty a zastřešení, které zároveň chrání před venkovním znečištěním a udržují vodu déle teplou.

Výhody zastřešení bazénů

U zastřešení se nejedná jenom o zakrytí vodní hladiny. Kvalitní provedení zamezí vniknutí listí, různých nečistot i dešťové vody. Navíc můžete svůj bazén chránit i před cizími návštěvníky, kteří se jistě snadno dostanou na zahradu, když například nejste doma, protože zastřešení jsou uzamykatelná. Mezi pozitiva patří i možnost se koupat za nepříznivého počasí a tím pádem prodloužení koupací sezóny. Obsluha je velice snadná. Pro odkrytí stačí pohyb jednou rukou a je hotovo.

Zajímavý článek:  Domácí saunování nabízí stejné benefity, jak to ve wellness centru

Na www.bazeny.cz najdete nejen různé typy bazénů, ale také potřebné zabezpečení za příznivé ceny. Mimochodem ceny zastřešení poslední roky klesají, tudíž jistě nepůjde o nezvládnutelné vydání. Navíc vám tento druh ochrany ušetří i peníze za větší množství bazénové chemie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *