Jak zabezpečit bazén

Jak zabezpečit bazén

foto/Zdroj: ALBIXON a.s.

Relaxace a hry okolo bazénu jsou příjemným zpestřením každého pěkného dne, ale i tady se může stát neštěstí. Hlavně v přítomnosti dětí je potřeba být ve střehu a hlídat jejich nečekané nápady. Na zabezpečení pamatuje i zákon stanovující nutnost bezpečnostního zařízení. Majitelé bazénů si mohou vybrat, co jim nejlépe vyhovuje – oplocení, kryt, alarm nebo zastřešení.

S ostrahou u bazénu

Rodiče jsou jistě vynikající ostrahou, ale někdy se prostě nedá zabránit nečekaným pádům do vody. I v případě zabezpečení bazénu je proto nutností myslet na preventivní opatření. Pro venkovní bazén musíte vybrat vhodný bezpečnostní systém. Hodí se nainstalovat dostatečně vysoké oplocení v modelech výsuvných, mobilních nebo stabilních. Jestliže nemáte moc peněz, využijete alarmy při pádu do vody či detekci průchodu. Vodu můžete zakrýt také speciálními lamelami nebo bublinkovou fólií. K dalším možnostem patří kryty a zastřešení, které zároveň chrání před venkovním znečištěním a udržují vodu déle teplou.

Výhody zastřešení bazénů

U zastřešení se nejedná jenom o zakrytí vodní hladiny. Kvalitní provedení zamezí vniknutí listí, různých nečistot i dešťové vody. Navíc můžete svůj bazén chránit i před cizími návštěvníky, kteří se jistě snadno dostanou na zahradu, když například nejste doma, protože zastřešení jsou uzamykatelná. Mezi pozitiva patří i možnost se koupat za nepříznivého počasí a tím pádem prodloužení koupací sezóny. Obsluha je velice snadná. Pro odkrytí stačí pohyb jednou rukou a je hotovo.

Zajímavý článek:  Bazén jako soukromé moře na zahradě

Na www.bazeny.cz najdete nejen různé typy bazénů, ale také potřebné zabezpečení za příznivé ceny. Mimochodem ceny zastřešení poslední roky klesají, tudíž jistě nepůjde o nezvládnutelné vydání. Navíc vám tento druh ochrany ušetří i peníze za větší množství bazénové chemie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *