Jaká okna vybrat? Výhody jednotlivých druhů ve zkratce

Moderní okna už nám nezajišťují jen ničím nerušený pohled do přírody a co možná nejvíce denního světla v domě. Stávají se hlavním prvkem v oblasti úspor i co možná nejharmoničtějšího a nejucelenějšího vzhledu budovy. A nezáleží na tom, zda pátráte spíše po moderních akcentech nebo dáváte přednost starému dobrému dechu historie.

3× NEJ pro plastová okna

Začneme absolutní klasikou, tedy alespoň na českém trhu. Proč si tolik osob i firem oblíbilo právě plastová okna? Zcela jistě za to může jejich nízká cena, kombinovaná s dlouhodobou užitností (kvalitní produkty vydrží desítky let) a kvalitní zvukovou izolací, jež ochrání jejich majitele před nežádoucím hlukem z okolí. Použití moderních technologií navíc dokáže příliš umělý vzhled oken z větší části zamaskovat.

Dřevěná okna kombinují ušlechtilost s požadavky moderní doby

Toužíte po silné izolaci, ale přitom nedáte z mnoha důvodů dopustit na skutečně autentický přírodní vzhled? Dřevěná okna na dnešním trhu dokáží vyhovět oběma těmto požadavkům zároveň. Jejich nevýhodou bývá vyšší cena, kterou však bohatě vyváží množství dostupných možností.

Zajímavý článek:  Dveře, které „zmizí“, jsou na trhu už přes dva tisíce let

Ideální řešení pro atypická podkroví (a nejen tam)

Je vaším snem opravdu dlouhá prosklená stěna nebo jednoduše hledáte perfektní řešení pro romanticky vyhlížející podkrovní okénko? Pak by se vašimi oblíbenci měla stát hliníková okna. Dokáží nabídnout vysokou odolnost i nadstandardní formáty skel, které by žádný jiný materiál nezvládl.

Špaletová okna – nejen pro majitele historických objektů

Vyznáváte ve svém bydlení vintage styl nebo se snažíte popasovat s mnohdy náročnými požadavky památkářů? Pak jsou právě pro vás připravena moderní špaletová okna. Samozřejmostí je u nich jednoduché ovládání a vysoká tepelná izolace. Nemusíte tak dělat kompromisy v žádném směru.

Prohlédněte si všechny typy oken na JIS.cz a vyberte si přesně podle svého gusta. Využijte možnosti bezplatné nezávazné konzultace a nechte si doporučit řešení přímo na míru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *