Koberce v moderním interiéru

V současné době nemusíte pokládat koberec po celé místnosti. Podlahy už tak vypadají moderně, ale také pěkně od pohledu. Lze po nich chodit pohodlně, ale přece jenom nezahřejí tolik jako kvalitní druhy koberců.

Útulnější místnosti

Kromě chůze po teplejší zemi nabízejí vylepšení akustiky v místnosti. K dobrým zprávám patří, že stačí položit jeden nebo několik kusů, přičemž se pokoj ihned stane útulnější. Nejčastěji vynikne u pohovky, vedle konferenčního stolku, ale také volně v prostoru mezi nábytkem. K vyšperkování interiéru pomohou kusové koberce s originálními vzory. Nechybí různé ornamenty, květiny, zvířata a motivy vycházející z bujné fantazie návrhářů. Stále vděčnějším společníkem mnoha domácností se stávají ručně vázané kusy. Moderní koberce patří i do každého bytu. V tomto případě lidé preferují geometrické vzory. Nabídka je opravdu široká, určitě každý objeví vzor, který si ho plně získá. Před samotnou koupí dobře zmapujte pokoj, kam ho umístíte. Hodně záleží na barevném provedení, aby ladil s ostatním vybavením. Určitě popřemýšlejte o dominantní barvě a o jiných odstínech na pořizovaném kusu. Pokud neholdujete nějaké barvě, vyhněte se jí.

Zajímavý článek:  Nakupujeme nábytek: Proč se nevyplatí šetřit a čemu se vyvarovat?

Dostatečná odolnost znamená delší životnost

Jistě máte po domě místa, kudy procházíte častěji, a další, kam nechodíte skoro nikdy. Kroky znamenají větší zátěž, proto volte druhy s vyšší odolností. Klidně si pořiďte několik menších kousků, než jeden větší – lépe je rozmístíte po celém prostoru a využijete spoustu nápadů pokládky. Rovněž záleží na světle, které je během dne k dispozici. U perských koberců nehleďte jenom na možnosti pokládky na podlahu, ale zkuste pověšení na stěně, využití jako přehozu přes gauč apod. Nezapomínejte na patřičnou péči, jen tak vydrží dlouho. Aby pod nohama nepříjemně neujížděly, dejte pod ně protiskluzové podložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *