Kuchyňská baterie. Jaké vlastnosti musí splňovat?

Praktičnost: to je základní funkcí, kterou by kuchyňská baterie měla splňovat. Moderní kuchyňské baterie dokážou usnadnit úklid či omývání potraviny a přitom nezabírají velké množství místa. Musí splnit své základní funkce (omývání čehokoliv) bez toho, že způsobí cákance na dalších částech vaší kuchyně. Kvalitní kuchyňská baterie vám ušetří spoustu času.

Funkční kuchyňská baterie

Zatímco naše maminky a babičky využívaly vodovodní kohoutky pouze jako základní přístup k vodě. To už v dnešní době není pravda – i když tato základní funkce zůstává. Vodovodní kohoutek je ale dnes už mnohem víc. Splňuje celou řadu důležitých funkcí. Od těch méně důležitých (jako je například líbivost) až po ty nejdůležitější, které usnadňují každodenní život, omezují tok nebo zaručují dlouhé používání.

Atraktivní vzhled

Na trhu jsou v dnešní době k dostání vodovodní kohoutky v celé spoustě barevných provedení a designů. Snadno je tak začleníte do jakéhokoliv interiéru – do toho moderního i tradičního nebo klidně i futuristického, budete-li chtít. Zkrátka a dobře, kohoutek se nám musí líbit a zároveň musí odpovídat stylu, který převládá ve vaší kuchyni.

Zajímavý článek:  Vyplatí se používat kuchyňské keramické nože?

Kvalitní materiál

Kvalita materiálu také do jisté míry určuje, jak bude vodovodní kohoutek vypadat. Kohoutek vyrobený z nekvalitního materiálu bude po čase vypadat velice levně a zašle. Vyplatí se investovat do kvalitních materiálů. Při volbě je zapotřebí zaměřit se také na údržbu materiálu – keramika nebo granit jsou velmi nenáročné na údržbu, snadno se čistí a vodní kámen se na nich neusazuje. Je vhodné však nejdříve zvážit styl dřezu, aby například vybraný granitový dřez ladil s baterií.

Perlátor

Důležitou součástí vodovodního kohoutku je také perlátor, který způsobuje, jak moc bude vaše voda provzdušněná. Pravidelně jej čistěte, zejména v oblastech s tvrdou vodou.

Nastavitelnost délky kohoutku

Tato funkce už je takový bonus navíc. Když budete moci nastavit délku kuchyňské baterie, můžete umýt i větší plochy, jakou jsou například vály, pečící plechy a police z chladničky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *