Kvalitní fotopasti poslouží myslivcům i na ochranu majetku

Pro práci přírodovědců, ale i myslivců či třeba zemědělců je důmyslným pomocníkem fotopast, automatizovaný fotoaparát, který reaguje na pohyb a zachytí přítomnost divoce žijících zvířat. Stejný systém úspěšně využívá i policie, celní úřad či správa národních parků. Přítomnost zvířete automaticky indikuje pohybový či IČ senzor.

Fotopasti umožnili identifikovat přítomnost plachých zvířat, většinou s noční aktivitou. Historie použití fotoaparátů ovládaných na dálku a později s automatickým spouštěcím mechanizmem sahá až do začátku dvacátého století.

Mezi renomované výrobce fotografických pastí patří firmy AcornScoutGuard. Jejich fotopasti se zárukou vysoké kvality můžete koupit například u přímého dovozce, firmy Bunaty s.r.o. v internetovém obchodě e-fotopast.cz.

Odborníci vám ochotně poradí s výběrem i použitím fotopastí. Navíc se přímo podílí na vývoji nových modelů fotopastí a hlídají si kvalitu fotopastí, které jsou vyráběny a naprogramovány speciálně pro provoz u nás. Takové fotopasti pak mají výrobcem nainstalováno  přehledné české menu a český software.

Kvalitní dražší modely fotopastí umožňují díky tmavým LED diodám zcela neviditelné noční snímání. Dalším užitečným plusem sofistikovanějších modelů je GMS brána pro odesílání fotografií do mobilního telefonu nebo počítače.

Zajímavý článek:  Dětská hřiště: a co děti, mají si kde hrát?

S fotopastí můžete fotit i nahrávat video

Externí anténa ještě zlepšuje příjem GSM signálu. Některé modely, jako například umožňují souběžné pořizování fotografií i krátké video nahrávky. Video má dobrou kvalitu a může být ozvučené. Oceníte i laserový zaměřovač sledované oblasti nebo bezdrátový dálkový ovladač.

Jednotlivé modely se liší vzhledem, osazením pohybových čidel, rychlostí odezvy spouště,  objektivem, velikostí zorného pole, velikostí paměťové karty, rozlišením obrazu i dobou provozu. Je jen na vás zvolit, zda pro vaše účely bude postačovat základní jednodušší model fotografické pasti v ceně pohybující se kolem tří tisíc korun nebo zda se vám vyplatí dražší model s nadstandardními funkcemi.

jelen, fotopast, příroda

Kvalitní fotopasti poslouží myslivcům i na ochranu majetku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *