Fried Egg Egg Yolk Frying Pan  - Joenomias / Pixabay

Měli bychom při výbavě kuchyně sázet spíše na sklokeramiku nebo indukci?

Příprava kvalitního jídla je v poslední době značně diskutovaným tématem. Leckdy nám však může významně pomoci nejenom to, co kupujeme, ale také prostředí, ve kterém jídlo připravujeme. A důležité jsou i použité spotřebiče.

Zajímá vás, proč jsou v posledních letech tak populární sporáky, jenž používají indukční desky? Rozhodně tu nejde jen o design. Pokud se právě chystáte vyměnit starou varnou desku za novou, měli byste se seznámit s jejich výhodami.

Jak vlastně indukční deska funguje

Ve hře je samozřejmě indukční ohřev. Jinými slovy – ve vařiči najdete cívku z měděného drátu, do níž je vpouštěn střídavý elektrický proud. Jde o kvalitní tepelný vodič, který minimalizuje jakékoliv tepelné ztráty. Neohřívá se tedy samotná deska, ale přímo dno hrnce nebo pánve. S používáním indukce tak značně ušetříte, a navíc se postará i o vaši bezpečnost. Nikdy se totiž nerozpálí.

Bohužel ne všechno nádobí se pro tento způsob vaření hodí. K principu indukce jsou totiž nezbytné vířivé proudy přenášející teplo, a ty vám například smaltované hrnce nevytvoří. Leckdy se tak nevyhnete i nákupu nové sady nádobí.

Zajímavý článek:  Ostrůvková digestoř do každé kuchyně? To není nejlepší nápad...

Hlavní výhodou je rychlý ohřev

Pokud při výbavě své kuchyně vsadíte právě na indukční desky, bude vám odměnou velmi rychlá příprava jídla – a samozřejmě také již zmíněná úspora energií. Smažená zelenina tak zůstane křupavá a přitom se dokonale propeče. A oblíbený vývar nebo omáčku také uvaříte v mnohem kratší době. Nebudete totiž muset čekat na to, až se hrnec zahřeje.

Ovšem jak jsme už zmínili, nevyhnete se nejspíše nákupu nového nádobí. Výjimku tvoří jen hrnce s litinovým dnem a dalších magnetických materiálů, jež lze používat jak na indukci, tak i pro běžné vaření (tuto skutečnost si lehce ověříte tím, že k hrnci přiložíte obyčejný magnet). Chcete nakoupit indukční sporáky a varné sady pomocníků za výhodné ceny? Pak zamiřte na stránky Okay.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.