Několik tipů na pokrytí nové střechy

Opatřit si nekvalitní střechu znamená, že vás v brzké době čekají starosti s četnými opravami. Jde o základ každého domu, kde chcete cítit pohodu, klid a důvěru v místo, které jste vybudovali za nemalé peníze. Jak udělat spolehlivou střechu?

Výběr střešní krytiny

Současná doba stále přináší novinky v oblasti stavebnictví. Jednou vede to, podruhé ono. Jak uskutečnit ideální výběr? Co na novou střechu? Od střešní krytiny chtějte především dokonalou funkčnost, kvalitu, výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům a dlouhou životnost. Při rozhodování, jestli uvedený druh vyhoví zrovna vaší střeše, zohledněte několik faktorů:

  • statiku budovy,
  • oblast, kde dům stojí.

Jiné nároky má plochá, jiné zase šikmá střecha. V některých případech se vyplatí povolat statika a prokonzultovat s ním případné změny, pokud se během rekonstrukce rozhodnete změnit původní materiály. Je nutné prověřit krovy, pozednice a vaznice. Berte v úvahu také případnou půdní vestavbu. V tomto případě položte současně s krytinou i hydroizolaci s odpovídajícími vlastnostmi.

Ve francouzském stylu

Hodláte vytvořit originální a zároveň klasický vzhled? Potom se soustřeďte na pořízení střešních krytin z vláknocementu. Pokládka na koso, která se nazývá francouzské krytí, představuje už hodně prověřený způsob, ale stále velmi populární. Využívají se maloplošné šablony v různých barevných odstínech (modročerná, červená, světle šedá, tmavě hnědá atd.). Neprohloupíte ani při rekonstruování historických objektů. Mezi plusy patří vysoká estetičnost, funkčnost, nízká hmotnost a minimální hlučnost během deště. Rovněž potěší příznivá cena, ekologická nezávadnost (provedení bez obsahu azbestu), odolnost povrchu proti mechům a různým nečistotám. Spolehnout se můžete i na dlouhodobou barevnou stálost.

Zajímavý článek:  Připravujete se na rekonstrukci střechy? Vsaďte na pálené tašky

Vlnitá krytina je rychlým řešením pro zastřešení

Ne vždy se řeší rodinné domy nebo kancelářské budovy. Pokrytí potřebují také občanské a hospodářské budovy. Je jasné, že pokud potřebujete uskladnit zemědělské produkty, nehodláte trpět žádné zbytečné zdržování a chcete mít úrodu schovanou pod střechou brzy. Určitě popřemýšlejte po velkém formátu se seříznutými rohy desek. Vláknocementová vlnitá krytina vyniká přírodními vlastnostmi. Paropropustnost umožní vznik vyhovujícímu mikroklimatu tam, kde se chovají zvířata a sklad se zaplní zemědělskými výrobky. Instalace probíhá velice rychle, ale také ekonomicky a precizně. Nemusíte se obávat propadnutí, protože nechybí ani nejnovější požadavky na bezpečnost díky  integrovaným polypropylenovým páskám. Esteticky pěkně působí vysoké vlny. Jistě potěší výběr z mnoha barev.

Ideál pro extrémní podmínky

Bydlíte v oblastech s velkými výkyvy teplot a často čelíte extrémním klimatickým podmínkám? Zkuste dát na střechu posuvné tašky s dvojitým drážkováním z boku a s vodní drážkou v horní části. Prejzová krytina obsahuje dvě části – korýtko a kůrku. Jde o pracnou pokládku s náročností na čas, ale bude dobře vypadat na historických objektech. Realizace probíhá kladením těžkých kusů přímo do malty. Během práce je nutné se zaměřit na dodržení bezpečného sklonu.

Inspirace přírodou

Návraty k matičce přírodě patří k současnému přetechnizovanému světu. Stále přibývají nadšenci, kteří bez zaváhání využijí přednosti klasických materiálů. Přírodní břidlice se může pochlubit unikátními chemickými a fyzikálními vlastnostmi. Jestliže pořídíte břidlici v dostatečné kvalitě, máte záruku velice dlouhé trvanlivosti. Celkově bude dům vypadat neotřele a hlavně výborně zapadne do okolní krajiny. Pokládku uskutečníte skutečně rychle a potencionálního zájemce jistě potěší i nabídka mnoha barevných odstínů.

jarmoluk / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *