town, buildings, houses

Ploché střechy nabízí moderní řešení pro váš dům

Ploché střechy nabízí nejen moderní design, ale také celou řadu technických a ekonomických výhod. Díky své unikátní konstrukci umožňují vytvářet jedinečná architektonická řešení a přitom nabízí vysokou úroveň izolace. Firma CZ Isolation s.r.o. je odborníkem na ploché střechy. Díky dlouholetým zkušenostem a odborným znalostem nabízí komplexní služby v oblasti plochých střech, ať už jde o jejich realizaci, renovaci, či údržbu. Pokračování článku

Oprava střechy musí být rychlá, ale kvalitní

Vlastníte starší nemovitost, případně jste si koupili takovou, v níž dlouhá léta nikdo nebydlel? Pak si můžete být jistí, že oprava střechy bude ve vašem případě nezbytnou nutností. Nezáleží na tom, jak rozsáhlý tento zásah bude.

Skutečně kvalitní opravy střech by měly garantovat, že svěřený materiál zůstane po celou dobu v suchu. A už předem je dobré připravit se rovněž na to, že se neobejdete bez kompletní nebo alespoň částečné výměny střešní krytiny.

Plánujte s dostatečným předstihem

Zajímat by vás mělo vše – od nabízených typů a tvarů střešní krytiny až po ceník klempířských prací. Všechno je potřeba pečlivě naplánovat a poohlédnout se po firmě s dostatečnými referencemi. Třeba takovými, jaké mají na svých stránkách i www.strechysegment.cz.

Jejich odborníci se zabývají stavbami a opravami střech, pokládkou, tesařstvím i flexibilní  klempířskou výrobou. Nabídnout vám v tomto směru mohou například:

  • falcované krytiny,
  • oplechování,
  • montáž okapových žlabů, háků a svodů,
  • výrobu klempířských prvků na míru.

Na našem trhu působí už od roku roku 1994 a primárně působí v Ústeckém a Karlovarském kraji a na Kladensku a Berounsku.

Co si ještě pohlídat

Ovšem ještě než se první kladívko vaší střechy vůbec dotkne, sepište s protistranou co nejpodrobnější smlouvu. Dbejte, aby zde byl zaznamenán všechen použitý materiál, pevně daná cena a samozřejmě také sankce za nedodržení termínu – pro všechny případy.

Náš tip: řekněte si také o vyhotovení kvalitního projektu nebo technického návrhu. U klempířských prací pak dbejte na to, aby vždy zahrnovaly nejenom samotnou montáž, ale také výrobu a zaměření.

Osobní kontakt nade vše

I když lze v dnešní době většinu potřebných formalit vyřídit on-line, nikdy nepodepisujte žádné dokumenty ještě před návštěvou pověřeného technika u vás doma. Osobní kontakt odhalí mnoho detailů, na které prostý popis nebo fotografie nestačí a pomůže vám udělat si reálnou představu o tom, co je skutečně potřeba.

Firmy jako Techbuild company s.r.o. vám veškeré potřebné dokumenty (od odhadu délky rekonstrukce až třeba po klempířské prvky ceník) sice rády pošlou po e-mailu, ale pro jistotu za vámi nakonec stejně přijedou. Naopak na výhradně internetovou komunikaci se vás snaží nalákat spíše podvodníci a nespolehlivé firmy. Pokračování článku

Na co si dát pozor při stavbě střechy?

Pokud vás v nejbližší době čeká stavba střechy u novostavby, případně se hodláte pustit do kompletní rekonstrukce stávající střechy, pak je dobré důkladně zvážit několik bodů, aby vám stavba vydržela co nejdéle bez nutnosti dalších oprav a výměny.

Sklon

V první fázi je vhodné se zamyslet, jaký zvolit sklon střechy. Podle něj se totiž řídí celá konstrukce, již tvoří krov. Záleží pak i na počtu latí a kontralatí, aby nemohlo dojít k následnému poškození vlivem klimatických jevů, zejména větru. Zvolíte-li dostatečně bezpečný sklon, pak získáte jistotu, že střecha vydrží i nápor sněhové pokrývky apod.

Výběr vhodné střešní krytiny

Oprava střechy se nejčastěji týká výměny střešní krytiny. Ta hraje důležitou roli z hlediska ochrany před zatékáním dovnitř objektu. Dnes je možné vybírat z celé řady materiálů. Liší se z hlediska odolnosti a životnosti, vzhledu, ceny, ale také například hmotnosti. Nejtěžším materiálem je beton, lehký je naopak plech. U něj se však musí počítat s nižší odolností vůči větru. Klasikou, která je i dnes populární, je volba pálených tašek. Při výběru krytiny záleží mimo jiné i na tom, aby ladila s celkovým designem domu.

Kvalitní izolace

Pakliže probíhá kompletní rekonstrukce střechy, případně její výstavba, je nesmírně důležitou součástí využití izolačních fólií a dalších materiálů. Zajistí další ochranu před propustností střechy, díky čemuž budou interiéry vaší domácnosti v bezpečí i v nejnáročnějších klimatických podmínkách.

Stavba či oprava střechy rozhodně není jednoduchou záležitostí. Není proto na škodu si pozvat odborníky, kteří práci provedou na zakázku. Kupříkladu společnost Střechy Praha zajišťuje rekonstrukce a stavby střech u rodinných domů na klíč. To znamená, že zajistí vše okolo, a to včetně realizace nezbytných doplňků, jako jsou okapy atd. Ročně tato firma postaví kolem 300 nových střech po celé České republice.

Několik tipů na pokrytí nové střechy

Opatřit si nekvalitní střechu znamená, že vás v brzké době čekají starosti s četnými opravami. Jde o základ každého domu, kde chcete cítit pohodu, klid a důvěru v místo, které jste vybudovali za nemalé peníze. Jak udělat spolehlivou střechu?

Výběr střešní krytiny

Současná doba stále přináší novinky v oblasti stavebnictví. Jednou vede to, podruhé ono. Jak uskutečnit ideální výběr? Co na novou střechu? Od střešní krytiny chtějte především dokonalou funkčnost, kvalitu, výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům a dlouhou životnost. Při rozhodování, jestli uvedený druh vyhoví zrovna vaší střeše, zohledněte několik faktorů:

  • statiku budovy,
  • oblast, kde dům stojí.

Jiné nároky má plochá, jiné zase šikmá střecha. V některých případech se vyplatí povolat statika a prokonzultovat s ním případné změny, pokud se během rekonstrukce rozhodnete změnit původní materiály. Je nutné prověřit krovy, pozednice a vaznice. Berte v úvahu také případnou půdní vestavbu. V tomto případě položte současně s krytinou i hydroizolaci s odpovídajícími vlastnostmi.

Ve francouzském stylu

Hodláte vytvořit originální a zároveň klasický vzhled? Potom se soustřeďte na pořízení střešních krytin z vláknocementu. Pokládka na koso, která se nazývá francouzské krytí, představuje už hodně prověřený způsob, ale stále velmi populární. Využívají se maloplošné šablony v různých barevných odstínech (modročerná, červená, světle šedá, tmavě hnědá atd.). Neprohloupíte ani při rekonstruování historických objektů. Mezi plusy patří vysoká estetičnost, funkčnost, nízká hmotnost a minimální hlučnost během deště. Rovněž potěší příznivá cena, ekologická nezávadnost (provedení bez obsahu azbestu), odolnost povrchu proti mechům a různým nečistotám. Spolehnout se můžete i na dlouhodobou barevnou stálost.

Vlnitá krytina je rychlým řešením pro zastřešení

Ne vždy se řeší rodinné domy nebo kancelářské budovy. Pokrytí potřebují také občanské a hospodářské budovy. Je jasné, že pokud potřebujete uskladnit zemědělské produkty, nehodláte trpět žádné zbytečné zdržování a chcete mít úrodu schovanou pod střechou brzy. Určitě popřemýšlejte po velkém formátu se seříznutými rohy desek. Vláknocementová vlnitá krytina vyniká přírodními vlastnostmi. Paropropustnost umožní vznik vyhovujícímu mikroklimatu tam, kde se chovají zvířata a sklad se zaplní zemědělskými výrobky. Instalace probíhá velice rychle, ale také ekonomicky a precizně. Nemusíte se obávat propadnutí, protože nechybí ani nejnovější požadavky na bezpečnost díky  integrovaným polypropylenovým páskám. Esteticky pěkně působí vysoké vlny. Jistě potěší výběr z mnoha barev.

Ideál pro extrémní podmínky

Bydlíte v oblastech s velkými výkyvy teplot a často čelíte extrémním klimatickým podmínkám? Zkuste dát na střechu posuvné tašky s dvojitým drážkováním z boku a s vodní drážkou v horní části. Prejzová krytina obsahuje dvě části – korýtko a kůrku. Jde o pracnou pokládku s náročností na čas, ale bude dobře vypadat na historických objektech. Realizace probíhá kladením těžkých kusů přímo do malty. Během práce je nutné se zaměřit na dodržení bezpečného sklonu.

Inspirace přírodou

Návraty k matičce přírodě patří k současnému přetechnizovanému světu. Stále přibývají nadšenci, kteří bez zaváhání využijí přednosti klasických materiálů. Přírodní břidlice se může pochlubit unikátními chemickými a fyzikálními vlastnostmi. Jestliže pořídíte břidlici v dostatečné kvalitě, máte záruku velice dlouhé trvanlivosti. Celkově bude dům vypadat neotřele a hlavně výborně zapadne do okolní krajiny. Pokládku uskutečníte skutečně rychle a potencionálního zájemce jistě potěší i nabídka mnoha barevných odstínů.

Pokračování článku