roof, roofers, craft

Světlovody ve výrobním provozu: 4 důvody, proč by do nich měla investovat i vaše firma

Světlovody se těší velké oblibě mezi celou řadou firem a podnikatelů, kteří ke svému provozu využívají velké haly či jiné stavby. Konkrétně se jedná o systémy umožňující přirozený přísun světla do interiéru budov pomocí reflektivních tubusů a střešních světlíků, díky čemuž lze dosáhnout výrazné úspory u spotřeby energií. Pokud stále váháte, zda by vaše firma měla investovat do světlovodů, zde je čtyři důvody, proč nejsou pochyby namístě. Pokračování článku

Roof Brick Tile House Plate Cumin  - artellliii72 / Pixabay

Připravujete se na rekonstrukci střechy? Vsaďte na pálené tašky

Rekonstrukce střechy není žádná hračka, a to zejména v případě, že se do ní pouštíte svépomocí. Kromě pečlivého plánování vás však čeká i výběr střešní krytiny, která vám zajistí odolnost střechy i na několik desítek let dopředu. Za nejkvalitnější střešní tašky jsou obecně považovány pálené tašky. Proč a měli byste do nich během rekonstrukce investovat? Pokračování článku

Roof Window Flowers Geranium  - efes / Pixabay

Hliníková střecha – ideální volba nejen pro rekonstrukce?

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Jsou krásné, praktické a trvanlivé… I proto zájem o plechové střechy roste. Svým provedením se navíc dnes snadno vyrovnají mnoha jiným typům krytin, jako jsou například i keramické krytiny. Nemusíte tak dělat  kompromisy mezi kvalitou a požadovaným vzhledem. Pokračování článku

Oprava střechy musí být rychlá, ale kvalitní

Vlastníte starší nemovitost, případně jste si koupili takovou, v níž dlouhá léta nikdo nebydlel? Pak si můžete být jistí, že oprava střechy bude ve vašem případě nezbytnou nutností. Nezáleží na tom, jak rozsáhlý tento zásah bude.

Skutečně kvalitní opravy střech by měly garantovat, že svěřený materiál zůstane po celou dobu v suchu. A už předem je dobré připravit se rovněž na to, že se neobejdete bez kompletní nebo alespoň částečné výměny střešní krytiny.

Plánujte s dostatečným předstihem

Zajímat by vás mělo vše – od nabízených typů a tvarů střešní krytiny až po ceník klempířských prací. Všechno je potřeba pečlivě naplánovat a poohlédnout se po firmě s dostatečnými referencemi. Třeba takovými, jaké mají na svých stránkách i www.strechysegment.cz.

Jejich odborníci se zabývají stavbami a opravami střech, pokládkou, tesařstvím i flexibilní  klempířskou výrobou. Nabídnout vám v tomto směru mohou například:

  • falcované krytiny,
  • oplechování,
  • montáž okapových žlabů, háků a svodů,
  • výrobu klempířských prvků na míru.

Na našem trhu působí už od roku roku 1994 a primárně působí v Ústeckém a Karlovarském kraji a na Kladensku a Berounsku.

Co si ještě pohlídat

Ovšem ještě než se první kladívko vaší střechy vůbec dotkne, sepište s protistranou co nejpodrobnější smlouvu. Dbejte, aby zde byl zaznamenán všechen použitý materiál, pevně daná cena a samozřejmě také sankce za nedodržení termínu – pro všechny případy.

Náš tip: řekněte si také o vyhotovení kvalitního projektu nebo technického návrhu. U klempířských prací pak dbejte na to, aby vždy zahrnovaly nejenom samotnou montáž, ale také výrobu a zaměření.

Osobní kontakt nade vše

I když lze v dnešní době většinu potřebných formalit vyřídit on-line, nikdy nepodepisujte žádné dokumenty ještě před návštěvou pověřeného technika u vás doma. Osobní kontakt odhalí mnoho detailů, na které prostý popis nebo fotografie nestačí a pomůže vám udělat si reálnou představu o tom, co je skutečně potřeba.

Firmy jako Techbuild company s.r.o. vám veškeré potřebné dokumenty (od odhadu délky rekonstrukce až třeba po klempířské prvky ceník) sice rády pošlou po e-mailu, ale pro jistotu za vámi nakonec stejně přijedou. Naopak na výhradně internetovou komunikaci se vás snaží nalákat spíše podvodníci a nespolehlivé firmy. Pokračování článku

Několik tipů na pokrytí nové střechy

Opatřit si nekvalitní střechu znamená, že vás v brzké době čekají starosti s četnými opravami. Jde o základ každého domu, kde chcete cítit pohodu, klid a důvěru v místo, které jste vybudovali za nemalé peníze. Jak udělat spolehlivou střechu?

Výběr střešní krytiny

Současná doba stále přináší novinky v oblasti stavebnictví. Jednou vede to, podruhé ono. Jak uskutečnit ideální výběr? Co na novou střechu? Od střešní krytiny chtějte především dokonalou funkčnost, kvalitu, výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům a dlouhou životnost. Při rozhodování, jestli uvedený druh vyhoví zrovna vaší střeše, zohledněte několik faktorů:

  • statiku budovy,
  • oblast, kde dům stojí.

Jiné nároky má plochá, jiné zase šikmá střecha. V některých případech se vyplatí povolat statika a prokonzultovat s ním případné změny, pokud se během rekonstrukce rozhodnete změnit původní materiály. Je nutné prověřit krovy, pozednice a vaznice. Berte v úvahu také případnou půdní vestavbu. V tomto případě položte současně s krytinou i hydroizolaci s odpovídajícími vlastnostmi.

Ve francouzském stylu

Hodláte vytvořit originální a zároveň klasický vzhled? Potom se soustřeďte na pořízení střešních krytin z vláknocementu. Pokládka na koso, která se nazývá francouzské krytí, představuje už hodně prověřený způsob, ale stále velmi populární. Využívají se maloplošné šablony v různých barevných odstínech (modročerná, červená, světle šedá, tmavě hnědá atd.). Neprohloupíte ani při rekonstruování historických objektů. Mezi plusy patří vysoká estetičnost, funkčnost, nízká hmotnost a minimální hlučnost během deště. Rovněž potěší příznivá cena, ekologická nezávadnost (provedení bez obsahu azbestu), odolnost povrchu proti mechům a různým nečistotám. Spolehnout se můžete i na dlouhodobou barevnou stálost.

Vlnitá krytina je rychlým řešením pro zastřešení

Ne vždy se řeší rodinné domy nebo kancelářské budovy. Pokrytí potřebují také občanské a hospodářské budovy. Je jasné, že pokud potřebujete uskladnit zemědělské produkty, nehodláte trpět žádné zbytečné zdržování a chcete mít úrodu schovanou pod střechou brzy. Určitě popřemýšlejte po velkém formátu se seříznutými rohy desek. Vláknocementová vlnitá krytina vyniká přírodními vlastnostmi. Paropropustnost umožní vznik vyhovujícímu mikroklimatu tam, kde se chovají zvířata a sklad se zaplní zemědělskými výrobky. Instalace probíhá velice rychle, ale také ekonomicky a precizně. Nemusíte se obávat propadnutí, protože nechybí ani nejnovější požadavky na bezpečnost díky  integrovaným polypropylenovým páskám. Esteticky pěkně působí vysoké vlny. Jistě potěší výběr z mnoha barev.

Ideál pro extrémní podmínky

Bydlíte v oblastech s velkými výkyvy teplot a často čelíte extrémním klimatickým podmínkám? Zkuste dát na střechu posuvné tašky s dvojitým drážkováním z boku a s vodní drážkou v horní části. Prejzová krytina obsahuje dvě části – korýtko a kůrku. Jde o pracnou pokládku s náročností na čas, ale bude dobře vypadat na historických objektech. Realizace probíhá kladením těžkých kusů přímo do malty. Během práce je nutné se zaměřit na dodržení bezpečného sklonu.

Inspirace přírodou

Návraty k matičce přírodě patří k současnému přetechnizovanému světu. Stále přibývají nadšenci, kteří bez zaváhání využijí přednosti klasických materiálů. Přírodní břidlice se může pochlubit unikátními chemickými a fyzikálními vlastnostmi. Jestliže pořídíte břidlici v dostatečné kvalitě, máte záruku velice dlouhé trvanlivosti. Celkově bude dům vypadat neotřele a hlavně výborně zapadne do okolní krajiny. Pokládku uskutečníte skutečně rychle a potencionálního zájemce jistě potěší i nabídka mnoha barevných odstínů.

Pokračování článku