Není podlaha jako podlaha: Víte, kterou zvolit do interiéru?

Není podlaha jako podlaha: Víte, kterou zvolit do interiéru?

Klasická laminátová – lidově nazývaná „plovoucí“ podlaha? Vinyl nebo snad tradiční dřevo? Pokud zařizujete či rekonstruujete byt nebo dům, jistě přemýšlíte, jakou podlahovou krytinu zvolit. Padla-li vaše volba na podlahy, pak stojíte před další výzvou. Podlah a materiálů je na našem trhu nepřeberná spousta, proto je občas velmi komplikované zorientovat se v jednotlivých nabídkách, vlastnostech a výhodách či nedostatcích.

Na následující řádky jsme proto pro vás připravili obsáhlé srovnání jednotlivých druhů podlah se všemi jejich výhodami i nedostatky. Výsledné rozhodnutí pak bude pouze na vás. Konkrétní druh podlahy můžete zakoupit v českobudějovické prodejně INTERIER SERVIS CB.

Laminátové „plovoucí“ podlahy

Laminátové podlahy jsou určeny zejména lidem, kteří nekladou tak vysoké nároky na estetické vlastnosti a vizuální dokonalost podlahové krytiny. Zároveň chtějí podlahu, kterou bude snadné udržovat a její pořizovací cena nebude nikterak vysoká. Laminátové podlahy nejsou tak citlivé na nízkou relativní vlhkost vzduchu, která je častým jevem zejména v panelových domech. Na druhou stranu právě zde může vznikat problém s hlučností podlahy, za což vám sousedé zřejmě nebudou zrovna dvakrát vděční.

Zajímavý článek:  Jak zateplit fasádu správně a bez chyb?

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy představují vícevrstvé podlahové krytiny, které spojují nejnovější výrobní technologie, moderní design a maximální uživatelský komfort, který se dá využít ve všech prostorách. Vinylové podlahy České Budějovice vynikají maximální životností a perfektní odolností. Jejich údržba je velmi jednoduchá a estetická stránka dokonalá. Menší nevýhodou je pochopitelně cena, jež ovšem odráží kvalitu podlahy.

Dřevěné podlahy

Na závěr jsme si záměrně nechali dřevěné podlahy, které dodají místnosti nenapodobitelné kouzlo a jedinečný rustikální nádech luxusu. Dřevěné podlahy České Budějovice jsou dražší, choulostivější a náročnější na údržbu než laminátová podlaha, na druhé straně se jedná o klasický přírodní materiál, který přispívá k lepšímu mikroklimatu v místnostech a opomenout nesmíme ani efektní a reprezentativní vzhled.

Dřevěné či vinylové podlahy České Budějovice zakoupíte v prodejně INTERIER SERVIS CB

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *