Nová zelená úsporám nabízí finanční pomoc. Lidé o dotace aktivně žádají

S příchodem koronavirové krize se ukázalo, že jenom hrstka lidí má takzvaný hotovostní polštář čili že jen zlomek lidí má finanční rezervu, na kterou mohou sáhnout v těžkých časech. Možná právě to vedlo k tomu, že se zvýšil zájem o dotace z programu Nová zelená úsporám. Tento program nabízí lidem finanční pomoc, respektive jednorázové finanční příspěvky, které lze použít na pořízení úsporného opatření, jež dlouhodobě sníží energetickou náročnost rodinného domu. A jelikož nižší energetická náročnost rodinného domu vede k nižším platbám za elektřinu, proč do tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky neinvestovat?

Dotaci lze získat na novostavbu i zateplení

Dotační program Nová zelená úsporám funguje už nějaký ten pátek. V současné době je možné získat finanční příspěvek rovnou na několik opatření, k nimž patří kupříkladu zateplení nebo tepelné čerpadlo. I dotace na novostavbu je velice atraktivní, jelikož může dosáhnout až bezmála půl milionu korun. A to je pěkná suma, která opravdu potěší rodinný rozpočet.

Je důležité zmínit, že ze zmiňovaného programu, za nímž stojí Ministerstvo životního prostředí České republiky, je možné získat pouze jeden finanční příspěvek. Zahrnovat ale může dotace na vícero věcí – třeba na okna, novou střechu či kotel zároveň.

Zajímavý článek:  Půjčka výhodně a bez úroku existuje, třeba vědět, jak ji najít

Atraktivní je dotace na fotovoltaiku

Zájem roste hlavně o fotovoltaické elektrárny, tedy o dotace na toto úsporné opatření. Většina lidí se dnes snaží žít alespoň trochu ekologicky a využívání obnovitelného zdroje v podobě slunce je jedním ze způsobů, jak potěšit naši planetu. Ostatně s větším využíváním obnovitelných zdrojů se dočkáme nižší výroby elektrické energie, což opět přispěje životnímu prostředí.

Ať už ale budete investovat do jakéhokoliv úsporného opatření, vždy tím prospějete životnímu prostředí. A díky již několikrát zmiňovanému programu Nová zelená úsporám vás to nebude po finanční stránce ani tolik “bolet”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *