Zabezpečíme Vám odhlučnění bytu

Obtěžují vás hluční sousedé? Braňte se!

Zabezpečíme Vám odhlučnění bytu

bykst / Pixabay

Bydlení v panelových domech může být sice na jednu stranu bezproblémové, ale na tu druhou může být spojeno s celou řadou různých komplikací. Jednou z nich je určitě to, že kvůli tenkým stěnám můžete velmi dobře slyšet své sousedy. Mezi nejčastější rušivé elementy patří:

  • Křik dítěte
  • Hádky
  • Hlasitá hudba
  • Hlasitá televize

Pokud veškeré snahy o domluvu nikam nevedly, nezbývá, než realizovat poslední krok. Tím samozřejmě není stěhování, ale oslovení profesionála. A ten říká: zabezpečíme Vám odhlučnění bytu, díky čemuž bude vaše bydlení opět bezproblémové. Pojďme se společně podívat na několik možností, jaké v tomto směru existují.

Co se sousedy vedle nás?

Ten nejčastější hluk, který můžete slyšet, je od sousedů, se kterými sdílíte jednu boční stěnu. To rozhodně nemusí být problémem, jelikož odhlučnění stěny je jeden ze základních kroků, které vedou k příjemné pohodě bydlení. Samozřejmě na výběr je celá řada materiálů, z nichž nejvyužívanější je určitě akustická pěna. S ní pracují i profesionálové z potichu.cz a jak sami říkají, právě tato pěna dokáže velmi dobře pohltit veškeré zvuky, které tak neprojdou k našim uším.

Zajímavý článek:  Jaké "trable" vás čekají před stavbou rodinného domu?

Co lze izolovat dál?

Jsou to ale i další možnosti, jak můžeme odhlučnit náš interiér. Je to také izolace stropu, která se hodí ve chvíli, kdy jsou hluční sousedi bydlící nad námi. Pokud to jsou naopak ti pod naším bytem, je vhodná takzvaná kročejová izolace. Ta je ale ideální i ve chvíli, kdy si soused pod námi stěžuje na to, že moc dupeme, nebo ho jinak rušíme při pohybu na podlaze.

Prvním krokem by mělo být měření

Bez čeho se však neobejdeme, to je určitě měření. Tím zjistíme nejenom intenzitu daného hluku, ale zjistíme i jeho frekvenci. To pomůže stanovit správný postup následných prací, ale i toho, kolik izolace a jaká konkrétně vlastně musí být použita. Jedině tak si budeme jisti prvotřídním výsledkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *