Při stěhování nezapomeňte na přepis energií

Ať už u vás dochází ke stěhování domu nebo ke stěhování bytu, neměli byste zapomínat na přepis energií. Zatímco o stěhování se vám postarají odborníci ze stěhovací firmy, přepis energií za vás bohužel nikdo neudělá. Proto na tuto svou povinnost nezapomeňte.

Přepis energií není oblíbená činnost

Většina lidí dobře snáší stěhování, ale co opravdu dobře nesnáší, tak je právě přepis energií. Přepis energií se totiž nese především ve znamení věčného vyplňování formulářů a žádostí, musí se dokládat také hromada dokumentů. Člověk to však nesmí podcenit, protože jinak by se ho mohla týkat nemalá pokuta udělená od dodavatelů.

Stejně tak se pokuty mohou vztahovat na člověka ve chvíli, kdy udělal v přepisu energií chybu. Jak to tedy udělat, aby vám při vyúčtování energií nebylo do breku a abyste přepis energií zvládli opravdu tak, jak máte?

Zajímavý článek:  Malí dodavatelé energií vs. nenasytní obři – co vám mohou nabídnout?

Hlavně ukončete smlouvu na dodávky energií

Abyste se mohli s klidným svědomím přestěhovat, je velice důležité ukončit smlouvu na dodávky energií. Smlouvu máte sjednanou s vaším dodavatelem. Už tento krok ale nebude nejsnazší, ne všichni dodavatelé totiž uznávají stěhování z odběrného místa jako důvod pro bezplatné ukončení smlouvy.

Čím však můžete dodavatele trochu uchlácholit je to, že mu sdělíte, že jeho služby chcete využívat i na novém místě bydliště. To už většinou nemá problém s poskytnutím žádosti o ukončení odběru, kterou následně vyplníte.

Máte smlouvu na dobu určitou nebo na dobu neurčitou?

Samozřejmě se to vše odvíjí od smlouvy, kterou máte s dodavatelem energií sjednanou. Smlouva totiž může být jak na dobu určitou, tak na dobu neurčitou. Výpovědní lhůta je většinou stanovená u všech smluv na tři měsíce, kdy lze poté dodavatele energií změnit. Opět ale závisí i od konkrétní společnosti, jak k dodávce energií a ukončení smlouvy přistupuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *