Připravujeme se na stěhování

U stěhování přemýšlíte, co všechno je potřeba si sbalit. Některé věci potřebujete, jiné si můžete koupit nové. Dobré je o tom popřemýšlet předem, protože stěhovací společnosti si účtují počet najetých kilometrů a také hodinovou mzdu a objem přepravovaných věcí (pronajmout si musíte menší nebo větší auto). S tím, že některé věci vyřadíte, můžete ušetřit.

Jaké věci vyřadit?

Na to jsme se zeptali odborníků ze společnosti Nejlevnější stěhování Praha. Zbavte se předmětů, které můžete darovat, prodat nebo vyhodit. Vezměte nové bydlení jako nový start. Připravte si tedy místo, kam budete při balení dávat věci, které nepotřebujete.

  • Typicky sem patří staré oblečení, které můžete darovat armádě spásy či na do boxů na textil.
  • Dále to mohou být některé potraviny – zejména ty, které se rychle kazí, nebo jsou měkké a přepravu by nemusely přečkat (pečivo, ovoce, zelenina, maso, salámy atd.).
  • Nepotřebný nábytek – může se vám stát, že se stěhujete do již zařízeného domu či bytu, takže není potřeba, abyste tam měli dvě pohovky, lednice apod. Tyto se pokuste s dostatečným časovým předstihem prodat nebo darovat.
  • Čisticí prostředky – ty zbytečně zabírají místo, můžete je radši darovat například sousedovi.
  • Barvy, rozpouštědla – přeprava těchto látek může být nebezpečná, může dojít k rozlití a poškození jiných věcí.
Zajímavý článek:  Člověk se nemusí ze stěhování zbláznit

Je jen na vás, kolik věcí s sebou budete chtít stěhovat, avšak přemýšlejte, množství věcí se projeví v ceně stěhování. Důležitou roli hraje objem vašich věcí, protože na tom je závislá velikost stěhovacího auta a také množství zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *