Roof Brick Tile House Plate Cumin  - artellliii72 / Pixabay

Připravujete se na rekonstrukci střechy? Vsaďte na pálené tašky

Rekonstrukce střechy není žádná hračka, a to zejména v případě, že se do ní pouštíte svépomocí. Kromě pečlivého plánování vás však čeká i výběr střešní krytiny, která vám zajistí odolnost střechy i na několik desítek let dopředu. Za nejkvalitnější střešní tašky jsou obecně považovány pálené tašky. Proč a měli byste do nich během rekonstrukce investovat?

Proč zrovna pálené tašky?

Pálené tašky se řadí mezi jedny z nejkvalitnějších druhů střešních tašek, což také potvrzuje jejich oblíbenost mezi majiteli domů. Vyráběny jsou klasické cihlářské hlíny, kterou je následně nutné vypálit v peci. Celá výroba takové tašky tedy trvá okolo 3 dní, což se samozřejmě projevuje nejen na její kvalitě, ale i ceně.

Oproti ostatním druhům navíc disponuje lepšími vodními zámky. Na druhou stranu budete muset počítat s náročnější pokládkou, která však nemusí být u modernějších modelů zas tak složitá. Asi nejznámější jsou na našem trhu pálené střešní krytiny Tondach, které mají u nás několikaletou tradici.

Vybírejte nejen podle designu, ale i vlastností

Někteří majitelé domů mají tendenci věnovat pozornost především designu a barvě tašek, které by při výběru měly být až na druhém místě. Přednost byste tedy měli dávat vždy kvalitě a teprve poté vybírat tašky podle vzhledu. Kvalitu i design nabízí například střešní tašky Bramac, které jsou vyráběny z kvalitních materiálů a zároveň v široké škále barev a designů, ze kterých si vybere každý.

Zajímavý článek:  Čeká vás na jaře rekonstrukce bydlení? Začněte plánovat už nyní!

Odborníkem na pálené krytiny je i česká rodinná firma STAV-INVEST, která u nás působí již 30 let. Ve své nabídce má kromě pálených tašek i betonové tašky, šindele či plechové střešní krytiny. Kromě zmíněných produktů však nabízí i odborné poradenství, kdy vám s radostí poradí s výběrem střešní krytiny na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *