Progresivní halová výstavba od POLAK CZ

Progresivní halová výstavba od POLAK CZ

Progresivní halová výstavba od POLAK CZSoučasné trendy ve stavebnictví kladou čím dál větší důraz na rychlou a levnou výstavbu. Tento tlak dopomohl k vývoji stavebních technologií, které jsou opět o krok blíže k požadavkům investorů typu: „co nejdřív, za co nejmíň“. Jednou z mála společností, které dokážou takovouto progresivní technologii nabídnout a uspokojit velmi náročného zákazníka, je firma POLAK CZ s.r.o. Pokračujte ve čtení a dozvíte se mnohem víc užitečných informací.

Vysoké nároky za nízké ceny

Pokud patříte mezi stavebníky, kteří hledají způsob, jak zastřešit velké plochy co nejrychleji a nejlevněji, je pro vás ideálním dodavatelem firma POLAK CZ. Díky 17 letému působení na poli výstavby montovaných hal je schopna velmi efektivně plnit náročná zadání klientů. Dokáže to díky nesmírně úspornému a efektivnímu návrhu jak nosného systému, tak opláštění a dokonce i základů. Společnosti POLAK CZ se totiž povedlo minimalizovat vlastní hmotnost stavby, přesněji opláštění haly, díky čemuž lze použít velmi subtilní ocelovou nosnou konstrukci. A co víc, při určitých podmínkách lze dokonce tyto haly realizovat bez samostatných základových konstrukcí. Než se však vrhneme k podrobnějšímu technickému popisu, uveďme si hlavní oblasti, kde najdou tyto inovativní haly nejlepší uplatnění.

Montované skladovací haly

Skladovací prostory se přirozeně nabízejí jako první, protože mívají nejnižší nároky na vnitřní prostředí a zařízení. To dosvědčuje i fakt, že v dlouhém výčtu referencí společnosti POLAK CZ nalezneme mnoho skladů. Pro jednoduché zastřešení velké plochy, či vybudování skladových prostor se nabízí jako ideální řešení samonosné skladovací haly. Ty dokáží splnit všechny nároky ve stejné kvalitě jako konvenční technologie, avšak za zlomkovou cenu. Nízká hmotnost konstrukcí, rychlá výstavba a nenáročné založení sráží cenu na minimum. Samozřejmostí je i naprosto nenáročná údržba. Při náročnějším zadání je společnost schopna zákazníkovi nabídnout řešení na míru v podobně montované skladové haly.

Ani mobilní hangár není problém

Jedním z technicky velice sofistikovaných řešení, které nalezneme v referencích POLAK CZ s.r.o., je i zakázka pro Armádu ČR, která zahrnovala dodávku přemístitelného hangáru pro servis vojenského vrtulníku a 10 kontejnerů. Díky důmyslnému návrhu tak mohou čeští vojáci v Afghánistánu rozebrat za pomoci jediného mobilního jeřábu celý hangár, převézt a během tří týdnů opět smontovat. Společnost klade silný důraz na jednoduchost celé konstrukce, od celku k detailům, ale bez kompromisů na úkor jiných parametrů. I takovéto mobilní haly lze bez problému vybavit vzduchotechnikou, vytápěním či klimatizací, případně jiným zařízením upravujícím vnitřní prostředí. Kvalitní plášť pak zaručuje efektivní udržování podmínek interiéru a nezadá si v ničem s tradičním tuhým pláštěm. V čem však spočívá inovativní řešení pláště? Dočtete se v následujícím odstavci.

Zajímavý článek:  Montované haly mají široké využití

Moderní materiál pláště

Sofistikované řešení pláště spočívá v moderních materiálech. Plášť je tvořen speciální 5 vrstvou lakovou PVC textilií od výrobce Sioen. Ta zcela vyniká svými vlastnostmi ve všech ohledech. Od houževnatosti a pevnosti v tahu, přes vysokou odolnost UV záření a rozdílům teplot, až po barvostálost a voděodolnost. To vše zaručuje velmi dlouhou životnost, která je podle výrobce minimálně 10 let. Společnost POLAK CZ navíc pro tento plášť používá patentovaný způsob uchycení, který zaručuje možnost přitažení pláště ke konstrukci v případě, že by jej po několika letech vlivem silných větrů bylo potřeba napnout. Údržba se tak stává jednoduchou a bezproblémovou záležitostí i v případě případného protržení, které lze snadno svařit. Co se týče barevného řešení pláště, je samozřejmostí zhotovení jakéhokoliv řešení dle přání objednatele a to opět díky pokročilému PVC materiálu.

Nosná konstrukce obloukové haly

Nosnými prvky obloukové haly jsou příhradové obloukové rámy z oceli. Ty jsou od sebe vzdáleny alespoň 2 m a podélně spojeny ztužidly. Tato konstrukce je velice úsporná a zároveň únosná. Není tedy problém levně postavit halu v 8. sněhové oblasti, která bude schopna odolat i větru o rychlosti 190 km/h v nárazech. Z toho plyne, že tyto montované haly nejsou žádným kompromisním řešením, ale naopak krokem vpřed v technologii halové výstavby.

Montované haly pro sport i zemědělství

Tyto efektivní stavby jsou perfektním řešení také pro výstavbu sportovních hal, či zemědělských zařízení. V porovnání s přetlakovými halami pro sport jsou jednoznačně výhodnější volbou lehké montované haly a to i přes vyšší pořizovací náklady. Mají totiž značně nižší provozní náklady, delší životnost a samozřejmě jsou koncipovány pro celoroční provoz. Díky tepelně izolační vložce pláště lze bezproblémově zajistit komfort vnitřního prostoru. Je nasnadě, že i zemědělské stavby mohou úspěšně těžit z vlastností montovaných hal, především pak z nízkých provozních nákladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *