Jak vybrat správné pojištění vozidla? Nenechte se zlákat nápadně nízkou cenou pojistky!

Jak vybrat správné pojištění vozidla? Nenechte se zlákat nápadně nízkou cenou pojistky!

Jak vybrat správné pojištění vozidla? Nenechte se zlákat nápadně nízkou cenou pojistky!

palettestudio / Pixabay

Přemýšlíte o změně povinného ručení? Nejste spokojení se stávajícím produktem, sazbami nebo přístupem pojišťovny? Pak se k vám možná dostanou online porovnávače, které vám po zadání vstupních údajů „vyplivnou“ žebříček pojistných produktů seřazených od těch nejlevnějších, až po ty nejdražší. Ovšem právě zde se dostáváme k onomu kamenu úrazu. Nejlevnější povinné ručení se totiž automaticky nestává tím nejvýhodnějším. Přesto, že ze zákona platí určitá minimální hranice pojistného plnění, ve finále nastavená hranice nemusí ani zdaleka stačit. Pojďme se tedy společně podívat, jak na pojištění vozidel chytře a s přehledem.

Zjistěte, co všechno pokrývá povinné ručení

Zaměřte se nejen na limit pojistného plnění, ale také na to, co všechno z něj můžete v případě nehody uhradit. Škody na majetku bývají vysoké, škody na zdraví či životě jsou pak nesrovnatelně vyšší. Velkou pozornost věnujte zejména výjimkám z povinného ručení, které vám v případě zaviněné nehody mohou udělat nepěknou „čáru přes rozpočet“.

Vsaďte na známé hráče

Při vybírání vhodného produktu se zaměřte na ty pojišťovny, které mají v očích svých klientů dobré jméno. Dokážou jim nabídnout odpovídající služby, ale i zajímavé bonusy třeba za bezpečnou jízdu bez nehody. Jednou z těchto pojišťoven je i AXA nabízející hned 3 varianty limitů povinného ručení, z nichž si vybere řidič začátečník, zkušený matador, ale i zodpovědný avšak ekonomicky smýšlející jedinec, který může využít také cenově výhodné havarijní pojištění. Mezi další výhody pojišťovny AXA patří výpočet ceny na základě skutečného výkonu motoru, nikoli na základě jeho objemu (jako tomu bývá u jiných pojišťoven), či atraktivní bonusový systém s možností převodu od předcházejícího pojistitele. Za zmínku jistě stojí také 10 % sleva při platbě na celý rok. Potřebujete snad více důvodů, proč vyměnit staré a nevyhovující povinné ručení za jeho výhodnější variantu?

Zajímavý článek:  Komplexní úklidové služby na profesionální úrovni díky společnosti HONDL GLOBAL SERVICES

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *