PVC versus dřevo: spolehlivá okna a dveře

Jak si stojí dva nejpoužívanější materiály používané při výrobě oken a dveří? Pojďme se podívat na jejich výhody a nevýhody stručně a jasně.

Výhody a nevýhody PVC oken a dveří

Dlouhá životnost, minimální nároky na údržbu a stálý vzhled, to jsou hlavní parametry, které hovoří ve prospěch plastových oken a dveří. Není se tedy čemu divit, že jsou zcela dominantní a vídáme je téměř na každém kroku. Nevýhodou plastových oken a dveří je příliš charakteristický vzhled, ovšem i zde se situace neustále mění.

Výhody a nevýhody dřevěných oken a dveří

Stranou našeho přehledu nemohou zůstat ani klasická dřevěná okna a dveře. Ve svém okolí jich vídáme stále méně. Není divu, v jejich případě je nutno připustit, že nevýhody s velkou pravděpodobností ve většině případů převažují nad výhodami.

Přírodní materiály lidé upřednostňují především z jednoho důvodu, a tím je autentický vzhled. Rekonstrukce starších, historických budov si většinou žádá pečlivý výběr jednotlivých prvků nejen z hlediska užitného, ale také vizuálního. Necitlivě zvolené barvy mohou značně narušit celkový dojem. Značný vliv má často také tradice a přesvědčení, že klasické materiály jsou léty prověřené a nepotřebují žádnou náhradu.

Zajímavý článek:  Dřevěná nebo plastová okna?

Proč však stojí za důkladné rozmýšlení použití klasických dřevěných dveří a oken při rekonstrukci nebo stavbě nové budovy? V první řadě je to kratší životnost, neboť dřevo podléhá poměrně rychlému opotřebení, vlivem klimatických podmínek, nešetrného zacházení a podobně, i při důkladném povrchovém ošetření. S tím souvisí nutnost pravidelné údržby.

Sháníte v Ostravě PVC dveře a potrpíte si na komplexní služby, které vám ušetří spoustu starostí? Služby zahrnující dodávku, instalaci i servis nabízí společnost Okna Triogas, která působí i v širším okolí, například ve Vsetíně PVC dveře a okna zcela běžně dodává i montuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *