Frézy, kalibry a další nezbytné nástroje pro obrábění kovů na jednom místě

Tradice zpracování kovů je v našich firemních závodech opravdu dlouhá. Tak proč z ní nevytěžit maximum v podobě na slovo vzatých specialistů? Společnost Michovský – TOOLS s.r.o. působí na našem trhu už 25 let a za tu dobu rozšířila dostupný sortiment kovoobráběcích nástrojů o celou řadu praktických modelů.

Do karet jí hraje i česká výroba, neustálé inovace a spolupráce s certifikovanou laboratoří Trescal, která se postará o maximální přesnost všech měřících nástrojů (mikrometická měřidla, posuvná měřidla, kalibry, výškoměry, hloubkoměry apod.). Její kompletní nabídku si můžete prohlédnout na stránkách https://www.nastroje.cz/. A proč zamířit právě sem?

Frézy na kov s nejvyšší kvalitou

Pojďme se podívat na jednu z vlajkových lodí celého sortimentu – frézy, určené pro obrábění kovu. Jde o modely z monopolitního kovu s širokým spektrem využití. Poradí si nejenom s běžně používanou ocelí, ale také s mědí nebo hliníkem či nerezem. A vzít  k ruce si je můžete i při obrábění plastů. Jejich dlouhodobou životnost zaručí použití pečlivě vybraných materiálů a technologií, i léta vybrušovaný postup výroby.

Náš tip: K mání je i specializovaný sortiment fréz s vyměnitelnými břity, či frézy, určené pro výrobu forem.

Neobejdete se ani bez pečlivě vybraných kalibrů

Jde o šikovné pomocníky, kteří slouží k porovnání rozměrů již hotového výrobku a jeho produktové dokumentace. A to bez použití jakékoli stupnice nebo ručního odečítání, náchylného k nepříjemné lidské chybě.

Kalibry mají vždy dvě strany – dobrou a zmetkovou. Stačí je nasadit a během několika vteřin zjistíte, zda je všechno v pořádku. I kontrola velkého množství výrobků či zhotovených dílů vám tak zabere opravdu jen pár minut. A naučí se s nimi zacházet opravdu každý. Není totiž nad stará dobrá poctivá měřidla. Vyberte si ta svá na stránkách https://www.nastroje.cz/, nebo si je nechte vyrobit na míru podle nákresů. Uvidíte, že s těmito šikovnými pomocníky vám práce půjde mnohem lépe od ruky.

Vše o společnosti MSC MetPro, a. s., jedničkou ve svém oboru

Pracujete v oboru strojírenství a kovovýroba a hledáte vhodného dodavatele tvarových výpalků v Moravskoslezském kraji? Už není třeba hledat, protože je zde společnost MSC MetPro, a. s., která je dnes hodnocena jako nejprestižnější dodavatel tvarových výpalků. Firma je v současné době velice oblíbená, a to zejména díky svému seróznímu přístupu, který je její prioritou. Vstřícné a férové jednání však není to jediné, co je třeba o moravskoslezské společnosti vědět.

O oboru strojírenství se říká, že je to tahoun české ekonomiky. Strojírenství tu zkrátka bylo, je a bude. Nemůžeme se tedy divit tomu, že neustále v tomto odvětví vznikají nové a nové společnosti. Nově vznikající společnosti se však musí utkat s konkurencí, kterou je zmiňovaná společnost MSC MetPro, a. s.

Ať už je firma vaším rivalem či budoucím dodavatelem, je dobré nahlédnout “pod pokličku” této firmy. Mnohé společnosti by se od ní mohly učit.

Dbá se na čtyři zásady

  • seriózní jednání
  • přesnost
  • rychlost realizace
  • doprava

Vyškolený tým firmy musí dodržovat čtyři zásady, které jsou pro něj posvátné. První zásadou je seriózní přístup a jednání, což ocení především samotní klienti, kteří se díky serióznímu a férovému jednání budou vracet. K dalším zásadám se řadí přesnost, a to konkrétně přesné dělení materiálu, které je základem kvalitních služeb.

K dalším zásadám se řadí i rychlá, přesto kvalitní realizace, které je docíleno díky nejmodernějším technologiím. A samozřejmě doprava na místo určení je jenom bonusem, který odlišuje firmu od konkurence.

Služby společnosti:

K hlavním službám společnosti patří pálení materiálu, a to konkrétně kyslíkem nebo laserem. Dále také tryskání materiálu, ohraňování materiálu či jeho následné rovnání. Do služeb také patří vrtání a řezání závitu a samozřejmě zmiňovaná doprava a logistika.

Chcete kvalitní litinový profil? Hledejte ten s materiálovým certifikátem

Profily a trubky z litiny, mosazi, mědi nebo bronzu mají široké využití v mnoha odvětvích lehkého i těžkého průmyslu. Pro zachování maximální kvality hotového výrobku je však nutné myslet i na jakost vstupních surovin a dílů. A právě tady vám může pomoci společnost UCB Technometal.

Zkušenosti v tomto oboru sbírá už od svého založení v roce 1996. V současnosti nabízí velmi široký sortiment profilů z mnoha materiálů, přístupný pro živnostníky, velkoodběratele i maloodběratele.

Certifikace je samozřejmostí

Litina, používaná pro litinové profily vyráběné pod taktovkou UCB Technometal (Unibar), se může pyšnit celou řadou výhod. Zmínit bychom měli zejména:

  • skvělou homogenitu materiálu, a to napříč průřezem,
  • minimální přídavky na obrábění,
  • materiálové certifikáty ke každému kusu.

Navíc není nutné vyrábět drahé formy či kokily, nebo nuceně akceptovat vysokou zmetkovitost při lití do písku. Litina Unibar je standardně k dostání v těchto slitinách: EN-GJL-200, EN-GJL-250, EN-GJL-300, EN-GJS-400-15, EN-GJS-500-7, EN-GJS-600-3 a EN-GJS-700-2. Stačí si jen vybrat typ, který bude vašim požadavkům vyhovovat nejlépe.

Barevné kovy pro všechny vaše plány

E-shop UCB Technometal nabízí také široký sortiment barevných kovů, přes měď až po mosaz či bronz. Například měděné tyče jsou zcela běžně využívány v automobilovém průmyslu a při výrobě armatur. Bronz je vhodnější spíše pro výrobu nejrůznějších strojních součástí.

Rychlé dodání i doplňkové služby

Prodej barevných kovů a dalšího sortimentu vás překvapí zejména svou rychlostí. Většina nabízených položek je skladem a objednat je můžete i po jednotlivých kusech. Samozřejmostí jsou rychlé dodací termíny i pestrá nabídka doplňkových služeb, kam patří například dělení materiálu i jeho finální opracování podle přání zákazníka. Nezáleží na tom, jestli jste nákupčím velké průmyslové firmy či menší kovovýroby, nebo zda pracujete výhradně ve vlastní režii. Vyzkoušejte a uvidíte!