Staráme se o trávník během jara

O trávník bychom se měli starat celoročně. Během zimy máme sice s trávníkem méně starostí, ale rozhodně bychom ho neměli podceňovat. Obecně se ví, že nejvíce práce je s trávníkem během jara a také během podzimu, v létě se udržuje jen pravidelným kosením/sekáním. Zatímco během podzimu vytahujeme fukary, foukače listí Einhell nebo vysavače listí, které nám pomohou odstranit listí z trávníku dříve, než napadne první sněhová přikrývka, na jaře se chopíme trochu jiné zahradní techniky, která nám usnadní práci.

Pokud jste zatím na trávník neměli čas nebo jste ho zatím jen odbyli prvním jarním sekáním, dopřejte mu chvilku svého času. Každá zahrada si zaslouží mít krásný trávník, který by byl její pýchou. A ostatně i vy jistě prahnete po tom, aby letos byl váš trávník hezčí než sousedův. A s tím ostatně můžeme pomoct. Máme pro vás tipy, co nesmíte zapomenout udělat.

Už jste provedli vertikutaci?

Vertikutace je záležitost, kterou mnozí majitelé zahrad nechávají až na podzim, kdy trávník zazimovávají. Jenže pravdou je, že vertikutace by se měla provádět dvakrát ročně, a to během jara a na podzim. Během vertikutace se zbaví trávník plstí a mechů či jiných dalších nečistot, které zabraňují jeho bezproblémovému a zdravému růstu. Navíc se krásně provzdušní a bude vypadat opravdu skvěle.

Zajímavý článek:  Zábava na zahradě začíná na dětském hřišti

Už jste trávník hnojili?

Hnojit trávník je další věc, na kterou se nesmí zapomínat. Podpořte trávník kvalitními hnojivy, uvidíte, jak krásně bude růst a jak zdravě bude vypadat.

Už jste trávník posekali?

A samozřejmě s jarem se opět dostáváme do sezony sekání trávy. Pro majitele větších zahrad je to časově náročná disciplína, na druhou stranu je to nezbytnost sama. Nechcete přece mít zahradu s trávníkem vysokým než vy sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *