Stěhování bez stresu? Máme pro vás 5 rad a nápadů, jak na to!

Stěhování bez stresu? Máme pro vás 5 rad a nápadů, jak na to!

Ne nadarmo se mezi lidmi traduje, že je lepší vyhořet nežli se stěhovat. Neuvěřitelné množství plných krabic, krámů, které je nám líto vyhodit, zaprášených sbírek, na které jsme ale po právu tak pyšní a neustálý nepořádek! Pokud jste někdy stěhování zažili, pravděpodobně to zcela stejně vypadalo také u vás. A jestliže vás stěhování teprve čeká, pak jsou následující řádky určeny právě vám!

Rada č. 1: Se stěhováním začněte s předstihem

Přestěhovat se – to nejde ze dne na den. Ideální je, pokud si na tento proces vyčleníte několik týdnů, ideálně měsíc. První fází je důkladné rozplánování jednotlivých procesů. Pořádně si spočítejte, zda se vám z hlediska komfortu a pohodlí vyplatí více přestěhovat se svépomoc nebo oslovit specializovanou firmu.

Rada č. 2: Začněte třídit

Do nového domova se s vámi staré harampádí rozhodně stěhovat nemusí. Každou věc, kterou hodláte uložit do krabice, dvakrát v rukou převraťte a sami subjektivně zhodnoťte, zda ji opravdu potřebujete. Není nic horšího, než si nový byt zaskládat starými a nepotřebnými lapači prachu.  Ideální je, pokud se přestěhujete pouze se třetinou stávajících věcí.

Zajímavý článek:  Připravujeme se na stěhování

Rada č. 3: Označte si krabice

Bezprostředně po tom, co se do nového domova přestěhujete, se připravte na poměrně značný stres a chaos. Tady budete hledat pánvičku, tam zase obálky. Proto je dobré při balení věcí do krabic jednotlivé kartony popsat nebo nějak barevně označit. Budete vědět, co kam patří a hlavně, ve které krabici se nachází věc, kterou zrovna teď potřebujete.

Rada č. 4: Vezměte si volno

Pro vaši duševní i fyzickou pohodu si vezměte v nejhorší fázi stěhování alespoň na pár dnů volno. Není totiž nic horšího, než se vracet po náročné „dvanáctce“ do místností plných krabic a nepořádku.

Rada č. 5: Oslovte profesionály

Pokud se nechcete o nic starat, zajišťovat krabice, přepravu z jednoho místa do druhého a vynášení pian do šestých pater, oslovte zkušenou stěhovací firmu, která vám ušetří čas i nervy. Zajímáte-li se o stěhování Brno, koukněte na webové stránky   www.stehovacisluzbybrno.cz, kde jsou na vaše martyrium připravení zkušení profesionálové s letitou praxí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *