tesneni prostupu

Těsnění prostupů s profesionály

tesneni prostupu

avantrend / Pixabay

V každé budově musí být dostatečně zabráněno případnému průniku vlhkosti, plynu nebo vody do vnitřních prostor. Nejrůznější instalace, prostupy a vstupy rozvodů proto potřebují správné utěsnění. Těsnění prostupů se provádí pomocí manžet, zátek, límců a link sealu. V tomto případě dejte na kvalitu, levnější varianta se vám nemusí vůbec vyplatit.

Špatné utěsnění nemá žádné výhody

Pokud si zvolíte pro vaše vodovodní, plynové, odpadní potrubí těsnění ve špatné kvalitě, můžete se spolehnout, že počáteční nižší investice se vám později vůbec nevyplatí a realizace se hodně prodraží. Realizace těsnění prostupů s použitím levnějších nebo nesprávných variant zvýší náklady na údržbu a počítat lze pouze s krátkou životností. Může se také přihodit, že se povede zničit váš majetek.

Jak nejlépe vyřešit těsnění prostupů?

Nejvhodnějším řešením je se obrátit na profesionály a společnost s dodávkou prověřených a kvalitních těsnících systémů. Pro realizaci se využívají různé způsoby, kam například patří prstencové těsnění, pryžové těsnící manžety nebo těsnící řetězy – link seal. V případě, že vlastníte netypické provedení prostupů, není problém si sjednat i navržení a výrobu těsnění na míru. Ze sortimentu si dál vyberete například těsnění plošné GP, těsnění pro beztlaké těsnění prostupů, chráničky, spojky potrubí, těsnící límce, poklopy a mnohé jiné výrobky. Dočasné uzavření potrubních systémů vyřešíte speciálními těsnícími zátkami.

Zajímavý článek:  Tryskání - čištění za pomocí abrazivních částic

Těsnící řetězy – moderní způsob utěsňování

Těsnicí řetězy (link seal) patří k moderním způsobům utěsňování prostoru mezi potrubím (kabelem) a chráničkou, či otvorem ve zdi v rozmezí 26 mm – 206 mm. K výhodám patří možnost utěsnění potrubí již protažených chráničkami, přepážkami nebo zdmi. Jednotlivé elastomerové prvky řetězu do sebe těsně zapadají. Využívat se dají například při tlumení vibrací potrubí, při prostupech potrubí do bazénů, betonových nádrží apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *