Sluneční plachty

Vhodné exteriérové stínění – sluneční plachty

Léto je jedno z nejkrásnějších období v roce. Je to ideální doba pro trávení času mimo interiér. Nedílnou součástí letních měsíců je exteriérové stínění. Chrání nás před ostrými paprsky slunce stejně tak jako před přeháňkami deště a nevítaným větrem. Krom toho patří k hlavním dekorativním prvkům a dokážou vytvořit příjemný a útulný prostor k posezení s rodinou a přáteli.

Možnosti zastínění
Možností, jak zastínit terasu či vybrané místo na zahradě, je mnoho. Pokud vás nudí klasické dřevěné pergoly z dob dávno minulých a chcete svému domu terase či zahradě dopřát moderní formu zastínění, pak doporučujeme sluneční plachty, které představují jeden z nejmodernějších způsobů zastínění v exteriéru

Původ sluneční plachet
Původ slunečních plachet sahá do Itálie. Ne náhodou můžeme na první pohled sledovat jistou vizuální podobnost s plachetnicemi na moři. Čistota zpracovaní, kvalita materiálu a ladné linie byly při svém vzniku skutečně inspirované lodními plachtami.

Konkrétně látka na plachty Dacron se používá i na plachty lodí. Perfektně odolává ostrému slunci a zvládne i nepříznivé povětrnostní podmínky, díky čemuž je venkovní instalace možná celoročně. Na zimu plachtu pouze srolujete a opatříte ochranným potahem. Vzhledem k využití již zmiňovaných lodních materiálů a technologií jsou sluneční plachty velmi odolné i vůči opotřebení.

Vlastnosti slunečních plachet
Sluneční plachty jsou v současné době velmi oblíbeným stínícím prvkem nejen u běžných uživatelů, ale také u architektů a designérů. Jejich kouzlu propadne každý, kdo preferuje moderní a funkční ráz domu.

Zajímavý článek:  Proč jsou látkové rolety v českých interiérech stále oblíbenější?

Sluneční plachty jako takové slouží jako stylová forma stínění. Díky jejich konstrukci i velikosti je lze umístit na různá místa a lze zastínit všechny možné prostory až do 65 m2 (např. zahrady, zahradní restaurace, dětská hřiště či firemní terasy).

Výhody slunečních plachet:

  • ochrana před sluncem i deštěm
  • zajištění příjemného stínu
  • moderní a stylový design
  • téměř bezúdržbové

Ovládání slunečních plachet
Co se týče ovládání, u menších slunečních plachet si může uživatel zvolit manuální ovládání pomocí lanka nebo s automatickým ovládáním pomocí dálkového ovladače. U větších plachet si však vybrat již nemůžete, neboť se všechny ovládají pouze dálkovým ovládáním, což celou manipulaci usnadní.

Kotvení slunečních plachet
Sluneční plachty mohou mít všechny cípy uchycené do zdí domu, nebo mohou být naopak celé samostatně stojící na hliníkových sloupech. Dle potřeby lze typy uchycení kombinovat tak, že některé cípy jsou uchycené ke zdi a některé ke sloupům kotveným v zemi.

Plachtové slunečníky
Plachtové slunečníky jsou skvělou volbou pro ty, kteří touží po neobvyklém exteriérovém stínění, které poskytne nejen příjemný stín, ale zároveň se stane stylovým doplňkem exteriéru. Díky svému unikátnímu designu, který připomíná zámořská letoviska, vytváří ideální prostor pro relaxaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *