Trampolína – zábavní prvek moderní zahrady

Trampolína – zábavní prvek moderní zahrady

Trampolína – zábavní prvek moderní zahrady

kamazoo / Pixabay

Zima se pomalu, ale jistě vzdává své vlády a první sluneční paprsky nás začínají šimrat na tváři. Co to znamená pro mnoho majitelů zahrádek nejrůznějších velikostí a rozměrů? Spočítat a napravit škody, které napáchal těžký sníh a všudypřítomná vlhkost. Právě díky kvalitní přípravě zahrady na nadcházející sezónu se zde totiž vy i vaši nejbližší mohou těšit z rozkvetlých záhonků, zahradního jezírka žijícího svým vlastním životem, ale třeba i trampolíny, jež může být neodmyslitelnou součástí právě tohoto prostoru. I přesto, že se může na první pohled zdát, že taková trampolína je výlučně prvkem pro naše nejmenší, opak je pravdou. Zaskákat si na ni mohou nejen děti, ale také dospělí! A všichni přeci známe jedno typické české přísloví: „Kdo si hraje, nezlobí“. Pojďme se společně podívat, jaké druhy trampolín jsou na našem trhu k dostání a podle čeho byste měli tohoto společníka vybírat tak, aby byla vaše spokojenost plná.

Pro děti i dospělé

Trampolíny nejmenších průměrů jsou určeny zejména našim nejmilejším ratolestem. U každé trampolíny je zpravidla uvedeno její maximální zatížení i věkové omezení. Setkat se ovšem můžete také s trampolínami, které sice velkými rozměry nedisponují, ale nejsou určeny dětem, nýbrž jejich rodičům. Takovéto trampolíny jsou vyrobeny z odolných a pevných materiálů a využití naleznou například při jumpingu nebo jiné sportovní aktivitě – v současné době tolik oblíbené. Pokud se jumpingu nevěnujete, ale zároveň nechcete být ochuzeni o jedinečnou zábavu, která je pro skákání na trampolínách typická, pak se porozhlédněte po jejich větší variantě, ideálně s průměrem kolem 300 cm. Tyto trampolíny jsou totiž určeny jak pro děti, tak pro dospělé a skákat na nich může i více osob současně.

Zajímavý článek:  Bioklimatické pergoly jsou estetické a praktické řešení pro každou zahradu

Dbejte na bezpečnost

Abyste si skákání užili na maximum a navíc bez nutnosti návštěvy traumatologické nebo chirurgické ambulance, pořiďte si k trampolíně také stabilní schůdky a ochranou síť. Ta zabrání případným pádům, jež mohou – v tom lepším případě skončit modřinami a odřeninami a v tom horším třeba i zlomenou končetinou. Vyplatí se pořídit i spodní krycí plachu trampolíny, jež bezpečnost při skákání také mnohokrát navyšuje. K trampolínám je ovšem možno dokoupit také celou řadu dalšího příslušenství, mezi které patří například krycí svrchní plachty, náhradní schůdky nebo třeba boční kapsy pro uschování nejrůznějších věcí.

Za své peníze požadujte maximální kvalitu

Firem a společností, jež se zabývají prodejem trampolín rozličných tvarů a velikostí, je na našem trhu velká spousta. Ne všechny trampolíny jsou ovšem kvalitní a bezpečné. Z tohoto důvodu sázejte na jejich nákup pouze u známých a ověřených firem. Třeba takové trampolíny Marimex jsou nejen bezpečné a stabilní, také se vyznačují dlouhou životností a příznivou cenou. Jejich výroba probíhá výlučně v USA, proto jsou na našem trhu tolik oblíbené a žádané.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *