Vybíráme podlahu do dětského pokoje

Předěláváte dětský pokojíček a čeká vás výběr podlahové krytiny? Především menší děti tráví na zemi spoustu času, takže se nabízí otázka, která podlaha je ta „správná“. Mezi požadované vlastnosti patří snadná údržba, antialergenní charakter, komfort, dobrá zvuková a tepelná izolace… Která podlahová krytina odpovídá vysoký nárokům? Na dané téma jsme diskutovali s odborníky z podlahářství Plzeň.

Na trhu je velmi bohatá nabídka podlahových krytin a jediná, která do dětského pokoje opravdu není vhodná, je tvrdá a studená dlažba. Na opačném protipólu stojí kvalitní podlahy ze dřeva, laminátu a korku. Špatnou volbou není ani linoleum či marmoleum. Všechny tyto typy krytin jsou příjemné na dotek, není problém je udržet čisté a hodí se i pro alergiky.stavmag.cz_ekomplex_01

Ideální poměr ceny a výkonu nabízí laminát

Pro většinu lidí je ovšem rozhodující nejlepší poměr ceny a užitných vlastností. V tomto ohledu patří k nejlepším řešením laminátové plovoucí podlahy Plzeň, protože jsou teplé, vypadají pěkně na pohled a pokud se pod ně položí speciální izolační vrstva, perfektně tlumí hluk. A aby toho nebylo málo, laminát vydrží i méně šetrné zacházení, což je v dětském pokojíčku žádoucí.

Zajímavý článek:  Pokládka podlah: Jak na ni a podle čeho byste měli podlahu vybírat?

Dřevo raději ne

Co se týče dřevěné podlahy, je měkčí na dotek, ale o to náchylnější na poškození. A přestože lze dřevěnou podlahovou krytinu renovovat, ve finále to znamená spoustu práce (a peněz) navíc.

stavmag.cz_ekomplex_02

Luxusní a téměř nezničitelné lino/marmoleum

Pokud vám laminátové podlahy z nějakého důvodu „nesedí“ a nevadí vám vyšší investice, zvažte moderní linoleum nebo marmoleum. Materiály se vyrábí na přírodní bázi a patří k nejodolnějším na trhu. Podlahy z linolea a marmolea jsou k dostání v širokém spektru designových provedení a barvách, díky čemuž lze na podlaze vytvořit atraktivní obrazce. Životnost se udává v desítkách let.

Rozhodnutí je na vás. S výběrem podlahy Plzeň vám rádi poradí profesionální podlaháři!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *