Výhodné topení dřevěnými briketami

dřevěné brikety

moses / Pixabay

Díky svým vlastnostem se dřevěné brikety označují palivem budoucnosti. V současnosti se dokonce řadí k nejekonomičtějším zdrojům tepelné energie v ČR. Pokud porovnáte dřevěné brikety s elektřinou a plynem, uspoříte klidně i deseti tisíce za rok.

Proč topit dřevěnými briketami?

Dřevěné brikety využijete do různých druhů topidel – do kotlů, krbů na tuhá paliva, do všech druhů kamen. Zajistí vám vysokou výhřevnost a dlouhou dobu hoření. Jedná se o ekologické palivo s minimálním odpadem. Kvalitní dřevěné brikety se dají výhřevností přirovnat ke spodní hranici černého uhlí. Zhotovují se z kvalitních čistých dřevěných pilin, vznikající jako vedlejší produkt dřevozpracujícího průmyslu. Piliny se nejprve lisují pod vysokým tlakem a suší. Nepřidává se žádné pojivo.

Další výhody pro vaše topení

Hoří jako dřevo, ale žhnou jako uhelné brikety. Díky využívání briket ze dřeva ušetříte náklady na topení. Na vytápění rodinného domu se spotřebuje průměrně 4-6 tun na jednu sezónu. Pokud si chcete jenom přitápět, budou stačit 1-2 tuny. Uskladnění se doporučuje v suchých a uzavřených místech. Mohou se však využívat také otevřené zastřešené plochy.

Zajímavý článek:  Jak vybrat vysoce funkční jádro krbu

Dřevěné brikety až k vám domů

K dispozici jsou různé druhy dřevěných briket. Například RUF salonky bukové mají nejvyšší jakost a byly vyrobeny ze 100% bukového dřeva. Očekávat od nich můžete minimální množství popela a delší dobu hoření. Dřevěné brikety válcové z mixu listnatých dřevin mají rovněž extra vysokou výhřevnost, delší hoření a žhnutí. Dřevěné brikety válcové s dírou uprostřed ze smrku se vyznačují snadnějším zátopem.

Dřevěné brikety si můžete dopřát s dopravou zdarma po celé České republice. Doprava zdarma je možná už od objednání jedné palety. Na jaře a částečně v létě si lze dopřávat dřevěné brikety akce, kdy seženete palivo za nejvýhodnější ceny a tím můžete ušetřit výdaje za vytápění v chladných měsících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *