Vyplatí se investovat do nemovitostí? Známe rizika i důvody, proč do toho jít!

1Našetřili jste větší objem finančních prostředků, které si žádají zajímavé zhodnocení? Nenapadá vás žádný výrobek či produkt, s nímž byste udělali díru do světa? Neuznáváte almužny, které banky svým klientům nabízejí prostřednictvím spořicích produktů? Zároveň ovšem nechcete riskovat příliš a proto nehodláte nakupovat akcie či cenné papíry nadnárodních korporací? Pak pro vás může být zajímavou příležitostí investice do nemovitosti! Máme pro vás přehled výhod a nevýhod, jež se k této nemalé investici vážou.

Výhody investice do nemovitostí

Zřejmě tou nejatraktivnější výhodou a zároveň důvodem, proč se lidé pro investici do nemovitosti rozhodují, je zajímavé zhodnocení vložených finančních prostředků. Do koupené nemovitosti peníze nejen bezpečně uložíte, ale také zvýšíte její hodnotu. Nemovitost můžete zrekonstruovat a dále pronajímat, což vám bude přinášet pravidelnou měsíční rentu. Vždy je ovšem důležité zvolit správnou lokalitu, vhodné dispozice bytu i odpovídající finanční investici.

Nevýhody investice do nemovitostí

Nic není pouze černé nebo bílé a jinak tomu není ani u investice do nemovitosti. I s tímto procesem je totiž spojena řada rizik, kterým se vyplatí obloukem vyhnout. Při výběru nemovitosti si dávejte pozor nejen na její stáří, ale především lokalitu a dispozice. Největší zájem je tradičně o dispozičně menší byty ve Středočeském kraji, kde můžete nastavit odpovídající cenu. Na paměti také mějte skutečnost, že taková investice a následný pronájem se neobejde bez odpovídající správy, která vás může vyčerpávat jak časově, tak psychicky. Riziko spočívá též v regulovaném nájemném nebo poklesu tržní hodnoty zakoupené nemovitosti.

Zajímavý článek:  Bydlení v Praze hned vedle parku? Umožní vám to nová rezidenční čtvrť

Dvakrát měřte, jednou kupte!

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že investice do nemovitosti může vašemu rodinnému rozpočtu zajímavým způsobem pomoci, ale také jej zbytečně zatížit. Proto je důležité investici dobře promyslet a nespokojit se hned s prvním bytem, na který narazíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *