Zařízení dětského pokoje, které udrží krok s jeho obyvateli

Jak děti rostou a osamostatňují se, kladou na své okolí stále větší nároky co do soukromého prostoru a intimity. Dětský pokoj by těmto požadavkům měl vycházet vstříc co nejpřívětivěji. Jak toho ale dosáhnout, aniž by bylo nutné pořizovat o každé pětiletce nové a lepší kusy nábytku?

Je to snadné. Stačí vsadit na univerzálnost již na samém začátku, a později vytěžit z tohoto rozhodnutí co nejvíce.

Dětský pokoj potřebuje pohovku

Zatímco obývací pokoje zařizujeme ve znamení praktičnosti, u těch určených pro děti se často necháváme unést spíše svým srdcem a krásnými barvami a dekoracemi, které v ukázkovém patře obchodního domu vypadají tak báječně!

Okouzlení designem je krásné, ale pokud si kvůli němu necháte mezi prsty proklouznout veskrze praktický prvek, nebude vám k ničemu. O čem mluvíme? O rozkládací pohovce samozřejmě. Nejmenší děti ji využijí jako krásné místo ke hraní a odpočinku, u větších pak poslouží jako stabilní zázemí pro setkávání s kamarády, kterým dovolí v pokojíčku i přespat.

Zajímavý článek:  Mobilní domy lze používat jako celoroční bydlení

Upřednostňujte policové systémy

Až se budete rozhodovat mezi sestavou skříněk a řadou variabilně rozmístitelných poliček, zvolte jednoznačně to druhé. Poličky a plusové skříňky lze snadno přizpůsobit velikosti věcí, které je třeba aktuálně uložit, protože jinak se skladují plyšáci a jinak velké knihy do školy. A v případě potřeby lze vždy otevřené poličky dodatečně zakrýt dvířky nebo látkovým závěsem, což dětské pokoje jistě ocení.

Kousek, který ocení všichni studenti – sedací pytel

Vybavit studentské pokoje zase není taková věda. Stačí pořídit pořádný psací stůl, velkou a pohodlnou židli a máme vyhráno. K dokonalosti tomu však stále něco chybí. Jde o malý detail v podobě populárních sedacích pytlů, jež lze zároveň rozložit jako postel.

Není vždy jednoduché naplnit tyto nesourodé požadavky v předem vymezeném prostoru. Zvláště atypické nebo velmi malé pokoje často vyžadují zásah na odborné úrovni. Na www.nabytek-max.cz si můžete nechat poradit od vyškoleného odborníka, případně rovnou zvolit lákavou možnost výroby nábytku na míru. A nezapomeňte do rozhodovacího procesu zapojit i svoje děti. Bez nich by to totiž nebylo tak úplně ono.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *