Zátěžové koberce jsou nezbytnou součástí každého namáhaného prostoru

Potřebujete koberec, který „něco vydrží?“ Nezáleží na tom, jaký prostor s ním chcete vyzdobit. Lze si vybrat i takový, jenž svou jedinečnou funkci prozradí až při bližším průzkumu. Podlahu v kanceláři, předsíni nebo vstupní hale tak může zakrývat opravdu pěkný kousek.

Kvalitní zátěžový koberec si poradí s jakoukoliv výzvou – a lze ho pořídit v mnoha zajímavých provedeních. Nechte si poradit při jeho výběru.

Kam se takový koberec vlastně hodí?

Využití tohoto textilního prvku je velmi široké. Jde vlastně o podlahovou krytinu, jež díky svým vlastnostem splní i vaše nejvyšší nároky na dlouhodobou odolnost a životnost. Lze ho použít všude tam, kde je prostor nadměrně zatěžován a podlaha opotřebovávána.

Ve hře nejsou jen běžné užitné prostory, ale také garáže, terasy nebo třeba dílny. Všude tam bude moci plně rozvinout svůj potenciál a celou místnost zkrášlí a zútulní.

Dvě možné kategorie pro vaši spokojenost

Na našem trhu jsou dva základní typy koberců. Základní typ představuje zátěžový koberec bez gumy, který je nutné po celé ploše přilepit, což zabrání jeho shrnování. Chcete-li se této pracné proceduře vyhnout, pak zvolte koberec opatřený gumou.

Tři různé typy zatížení

A pátrejte také po tom, co váš nový společník tzv. snese. Do bytů a domů vám bohatě postačí polozátěžový koberec – snadno se čistí, a přitom nestojí příliš moc. Pravý vysokozátěžový koberec se hodí do kanceláří, škol, hotelů atd. A konečně na velmi exponovaných místech (restaurace, kina, obchodní domy atd.) se nejlépe uplatní vysokozátěžový koberec. Uchová si svou krásu po dlouhý čas bez ohledu na to, kolik lidí ho použije.

Podle jakých kritérií se při výběru řídit?

Zaměřte se zejména na gramáž koberce, která značí, kolik materiálu bylo na jeho plochu použito. Čím vyšší číslo, tím kvalitnější výrobek. Sledujte také hustotu a výšku vlasu koberce a samozřejmě i samotný materiál. A kde si vybrat? Vyzkoušejte stránky Eshop.superpodlaha.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *