Izolace plochých střech: Víte, jak na ni?

Izolace plochých střech: Víte, jak na ni?

Splnili jste si svůj letitý sen a konečně pořídili vysněný domek. Je úplně jedno, zda se nachází uprostřed Prahy nebo na okraji Beskyd. Důležité je, že vám život v něm vyhovuje. Koupě staršího domku nebo nekvalitně provedená výstavba toho nového vám ovšem může přidělat nejednu vrásku na čele. Třeba taková střecha. V první řadě má chránit před vodou a tepelnými ztrátami. Pokud ale podceníte její izolaci, klidným spánkem spravedlivých spát určitě nebudete.

Jednotlivé vrstvy střechy

Hydroizolační vrstva je nejdůležitější vrstvou střešní skladby. Pokud je správně provedená, musí tvořit spolehlivý, dokonale vodotěsný a souvislý povlak. Ovšem voda je jedním nikoli jediným parametrem, který bychom měli u střechy řešit. Součástí střešní skladby plochých střech jsou také tepelně izolační materiály, které brání úniku tepla stropy místností posledního podlaží. Pokud je izolace ploché střechy nekvalitně provedená, tepelné ztráty se na vašem rodinném rozpočtu rozhodně projeví. Proto je dobré vědět, jaké možnosti v oblasti izolace plochých střech máte.

Jaké materiály nacházejí při izolaci uplatnění?

Nejčastěji používaným tepelně izolačním materiálem pro ploché střechy a střechy menších sklonů je obvykle polystyren a minerální vlna. Jako velmi účinná se ovšem ukázala být také stříkaná izolace (speciální druhy pěn). Na našem trhu v dnešní době narazíte ale i na další specifické druhy izolací, mezi které patří například izolace konopná, izolace ze slámy i izolační vrstvy z dalších netradičních materiálů.

Zajímavý článek:  Sanace zdiva s důrazem na chemickou injektáž

Realizovat izolaci svépomocí?

Trh je neustále doplňován o rozmanité novinky v oblasti izolací i doplňkového sortimentu. Pro člověka, který se v této problematice dlouhodobě neorientuje tak může být velmi složité porovnat výhody a nedostatky jednotlivých materiálů. Proto je vždy dobré pokud se v případě zamýšlené izolace střech obrátíte na zkušené odborníky.

Jak vybrat realizační firmu?

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo si nechal plochou střechu nedávno zaizolovat, poptejte se na jeho zkušenosti. Osobní doporučení je v tomto případě to nejcennější. V případě, že nikoho takového ve svém okolí nemáte, budete odkázáni na internet a reference, které jednotlivé firmy na svých stránkách zveřejňují. O tom, které z firem dáte přednost, by neměla rozhodovat pouze cena prováděných prací, ale také kvalifikace a odbornost pracovníků nebo materiály a technologie, s nimiž firma pracuje.

Zajímavým tipem na společnost zajišťující profesionální izolaci střech je firma EKISYS s.r.o. se sídlem v Jindřichově Hradci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *