Jak si zorganizovat kuchyňské skříňky? Pomůže drátěný program

Drátěný program vám pomůže uspořádat kuchyň podle vaší libosti do dokonalosti. Přitom využijete veškerý prostor, který můžete. I z toho důvodu je ideální do malých kuchyní. Mnohem lépe se vám budou věci hledat, vyndávat i uklízet.

Co, kam a proč

Ještě než poběžíte do obchodu pro svůj drátěný program, ujistěte se, že víte co, chcete uložit a kam. Je důležité si rozmyslet, kde co bude a to se netýká jen potravinových skříní. Drátěný program využijete i v horních a dolních skříňkách. Podle své kuchyně se sami rozhodněte, kde a proč byste potřebovali využít drátěný program. Zde je malá nápověda jak si organizovat svoji kuchyň.

Horní skříňky

Do horní poloviny horních skříněk nedávejte nic těžkého, bude se vám to špatně dávat dolu. Těžké věci jako jsou hrnce, pánve apod. patří do dolních skříněk. Horní skříňky zaplňte lehkými, méně používanými předměty, jako je jemný porcelán nebo sklenice na víno. Je větší pravděpodobnost, že je seshora budete sundávat jen při příležitostech k tomu určených a nemůžete tedy do nich ničím jiným strčit.

Zajímavý článek:  Jak na udržitelnou párty? Začněte bionádobím!

Spodní polovina horních skříněk je již více využívaná. Jelikož je v ideální výšce dosáhne tam většina členů rodiny. Vzhledem k tomu, že je pro všechny snadno dostupná, je vhodná pro uložení často používaných předmětů, jako jsou hrníčky, talíře, skleničky apod. Dobré je sem vkládat také pomůcky nebo potraviny (mouka, sůl, cukr), které často používáte při vaření. Budou tak vždy rychle po ruce. Do horních skříněk se z drátěného programu výborně hodí odkapávač na talíře.

Spodní skříňky

Spodní skříňka je určena pro skladování těžkých věcí, jsou ideální pro hrnce, pánve nebo těžké potraviny (velké sklenice s těstovinami, luštěninami apod.). Ve spodních skříňkách oceníte drátěný program více než kde jinde. Pomůže vám s uspořádáním a následným hledáním. Nebudete se muset tolik shýbat pro předměty zastrčené vzadu skříňky a využijete i těžko dostupná místa. Spodní skříňky můžete opatřit výjezdovými drátěnými koši nebo karuselem díky nimž se rychle zorientujete a dostanete se ke všemu potřebnému.

Jak si zorganizovat kuchyňské skříňky? Pomůže drátěný program

Jak si zorganizovat kuchyňské skříňky? Pomůže drátěný program

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *