Jak zařídit studentský pokoj? Je to věda!

Jak zařídit studentský pokoj? Je to věda!

Z rozkošného miminka se u vás doma z ničeho nic zjevil odrostlý puberťák, kterému není jednu dobu nic dobré. Chce svůj vlastní pokoj, chce klid, pohodu a hlavně, ať po něm nikdo nic nechce. A co ten trapný dětský pokojíček? S největší pravděpodobností vás bude kolem dvanáctého roku čekat kompletní rekonstrukce a proměna dětského pokoje na pokoj studentský. Přesto, že se může zdát návrh studentského pokoje jako hračka, ve skutečnosti jde o poměrně komplikovaný proces s předem nejasným výsledkem. Přinášíme vám pár rad a tipů, jak na moderní studentské pokoje bez toho, aby vás to stálo nervy a zdraví.

Dostatek světla je základ

Aby se mohla vaše ratolest připravovat do školy, studovat odborné publikace nebo „skypovat“ s kamarády a spolužáky, je potřeba vytvořit jí dostatečně velký osobní prostor, ideálně s přísunem denního světla. Pokud s denním světlem bojujete, doporučujeme do studentského pokoje pořídit alespoň osvětlení, které denní světlo imituje. Pomoci si můžete také prostřednictvím světlé výmalby.

Zajímavý článek:  Na obrábění kovů žádejte odborníky

Žádný stůl není dost velký

Na takový studentský stůl se vejde kde co – od učebnic, přes počítač, notebook, až po chytrý telefon, několik talířků a skleniček, ale i sešity nebo knihy a časopisy. Proto je dobré zvolit dostatečně velkou plochu psacího stolu, na kterém nebude vaše ratolest bojovat s každičkým centimetrem místa.

Využijte prostor na maximum

Pokud v místnosti bojujete s nedostatkem prostoru či atypickými rozměry, doporučujeme v této souvislosti oslovit renomovanou společnost či bytového designéra, který vám vytvoří různé návrhy studentských pokojů3D podobě. Vy se pak (s laskavým svolením potomka – samozřejmě) sami rozhodnete, které z navržených variant dáte přednost. V případě výše uvedených komplikací vřele doporučujeme studentské pokoje na míru, díky nimž využijete prostor na maximum a originálním nábytkem vybavíte i takové kouty, které by zůstaly za jiných okolností nevyužité.

Kvalitní nábytek na míru nejen pro studentské pokoje pro vás vyrobí například společnost P.MAX.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *