Jak zařídit studentský pokoj? Je to věda!

Jak zařídit studentský pokoj? Je to věda!

Z rozkošného miminka se u vás doma z ničeho nic zjevil odrostlý puberťák, kterému není jednu dobu nic dobré. Chce svůj vlastní pokoj, chce klid, pohodu a hlavně, ať po něm nikdo nic nechce. A co ten trapný dětský pokojíček? S největší pravděpodobností vás bude kolem dvanáctého roku čekat kompletní rekonstrukce a proměna dětského pokoje na pokoj studentský. Přesto, že se může zdát návrh studentského pokoje jako hračka, ve skutečnosti jde o poměrně komplikovaný proces s předem nejasným výsledkem. Přinášíme vám pár rad a tipů, jak na moderní studentské pokoje bez toho, aby vás to stálo nervy a zdraví.

Dostatek světla je základ

Aby se mohla vaše ratolest připravovat do školy, studovat odborné publikace nebo „skypovat“ s kamarády a spolužáky, je potřeba vytvořit jí dostatečně velký osobní prostor, ideálně s přísunem denního světla. Pokud s denním světlem bojujete, doporučujeme do studentského pokoje pořídit alespoň osvětlení, které denní světlo imituje. Pomoci si můžete také prostřednictvím světlé výmalby.

Zajímavý článek:  Bezplatná inzerce bez nutnosti registrace jedině na BazarBoxu

Žádný stůl není dost velký

Na takový studentský stůl se vejde kde co – od učebnic, přes počítač, notebook, až po chytrý telefon, několik talířků a skleniček, ale i sešity nebo knihy a časopisy. Proto je dobré zvolit dostatečně velkou plochu psacího stolu, na kterém nebude vaše ratolest bojovat s každičkým centimetrem místa.

Využijte prostor na maximum

Pokud v místnosti bojujete s nedostatkem prostoru či atypickými rozměry, doporučujeme v této souvislosti oslovit renomovanou společnost či bytového designéra, který vám vytvoří různé návrhy studentských pokojů3D podobě. Vy se pak (s laskavým svolením potomka – samozřejmě) sami rozhodnete, které z navržených variant dáte přednost. V případě výše uvedených komplikací vřele doporučujeme studentské pokoje na míru, díky nimž využijete prostor na maximum a originálním nábytkem vybavíte i takové kouty, které by zůstaly za jiných okolností nevyužité.

Kvalitní nábytek na míru nejen pro studentské pokoje pro vás vyrobí například společnost P.MAX.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *