Ocelové trubky

Ocelové trubky v různém provedení

Ocelové trubky se využívají v mnoha odvětvích. Najdete je v sortimentu prodejen s hutním materiálem v rozličných délkách a průměrech. Rozměr trubky určuje tloušťka stěny a průměr.

Na základě výrobního postupu se na trhu objevují dva základní druhy ocelových trubek. Jedná se o ocelové trubky bezešvé a svařované. Další rozdělení se týká použité výrobní technologie, čímž se vytváří ocelové trubky redukované za tepla a za studena, válcované za studena a za tepla.

Rozdělení ocelových trubek

Ocelové trubky bezešvé se zhotovují hlavně válcováním z ušlechtilé oceli s vysokou odolností proti působení času, kyselin, rzi, nízkým a vysokým teplotám. Podle provedení se trubky bezešvé rozdělují na závitové, kotlové, přesné a hladké konstrukční. Svařované ocelové trubky se zhotovují tvářením za studena či za tepla z ocelového pásu, který se zakruží do daného tvaru a svaří.
Na základě využití různé výrobní technologie se trubky dělí na hladké kotlové a konstrukční, na přesné, kalibrované a závitové.

Využití pro ocelové trubky

Trubky ocelové bezešvé hladké válcované za tepla a bezešvé přesné trubky tažené za studena se například využívají k výrobě hydraulických a pneumatických válců. Tyto trubky jsou často polotovarem vhodným k výrobě propracovanějších druhů trubek. Bezešvé trubky válcované za tepla mají využití pro zhotovení vstřikovacích trubek. Hladké bezešvé trubky válcované se dají použít jako potrubí k vedení vody, vzduchu, páry, plynu a jinde.

Zajímavý článek:  Průmyslové tlakové nádoby a jejich výroba

Služby společnosti Favex

Na společnost Favex se můžete obrátit i v případě zájmu o služby z oblasti přesného dělení materiálu na moderních CNC strojích. Zajistí také pálení trubek, jeklů a plechů na 2D laserovém pálícím stroji. Favex disponuje velkoobchodem se širokou nabídkou hutního materiálu, kde nechybí ocelové trubky vyráběné různorodými technologiemi. Trubky je firma schopna upravit i podle přání svých zákazníků.

Ocelové trubky

Ocelové trubky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *