5 tipů, jak ochránit svůj majetek a své nejbližší

5 tipů, jak ochránit svůj majetek a své nejbližší

Jak ochránit svůj majetek

Hans / Pixabay

Myslíte si, že pořízení bezpečnostní dveří mělo smysl před vaším odjezdem na letní dovolenou? Vidíte tuto investici jako jednorázovou sezónní záležitost? Pak se nenechte mýlit, zloději pracují non-stop a brousí si zuby také na váš majetek. V první polovině roku 2014 bylo nahlášeno více, než 1303 vloupání do bytových jednotek a zhruba 2004 vloupání do rodinných domů. Bohužel tyto statistiky jsou rok od roku horší. Průměrný zloděj dokáže otevřít klasické vstupní dveře během několika mála sekund. Jak tuto skutečnost změnit? Poradíme vám na následujících řádcích.

Tip č. 1 – bezpečnostní dveře jsou základ

Ačkoli se může následující rada zdát jako známé a stále omílané klišé, mnozí bezpečnost těchto dveří podceňují a tím dávají zlodějům volnou ruku. Kvalitní bezpečnostní dveře dokáží opravdové zázraky a jejich překonání není ani trochu jednoduché. Řada výrobců, kteří se specializují na výrobu a dodání těchto bezpečnostních prvků, umožňuje zakázkovou výrobu na míru. Pokud jste tedy omezeni prostorem nebo si nemůžete pořídit bezpečnostní dveře standardních rozměrů z nějakého jiného důvodu, pak nezoufejte a oslovte specializovanou firmu, jež vám nabídne své služby.

Tip č. 2 – nezapomínejte na zárubně dveří

Jak již bylo zmíněno výše – bezpečnostní dveře jsou základ. Ale ani ty mnoho nezmůžou v případě, že je nedoplníte o další bezpečnostní prvky. V této souvislosti se zaměřte zejména na zárubně okolo dveří, které se hodí vyplnit betonem, případně vyzdít a bezpečnostní dveře uchytit za pomocí chemických kotev. Zapomínat byste neměli ani na bezpečnostní kování – i to je totiž spolehlivý způsob, jak zloději znesnadnit přístup k vaší rodině a majetku.

Zajímavý článek:  PVC versus dřevo: spolehlivá okna a dveře

Tip č. 3 – kukátko prozradí mnohé

Bezpečnostní dveře, stejně jako kterékoli jiné vstupní dveře, by měly být doplněny o praktické kukátko. To vám totiž umožní rozhodnout se, zda návštěvníkovi otevřete či nikoli. Ačkoli ve společnosti převládá názor, že kukátka jsou určena spíše starším osobám nebo osaměle žijícím důchodcům, ve své podstatě by tento prvek neměl chybět v žádných vstupních dveřích.

Tip č. 4 – další bezpečnostní prvky neignorujte

Kromě bezpečnostních dveří, kvalitně zajištěných zárubní zamezujících roztažení pojistky a kukátka, byste neměli zapomínat také na další doplňující bezpečnostní prvky, mezi které patří nejrůznější druhy řetízků, závor a pojistek. I ty mohou případně zloděje zdržet a vás upozornit na situaci, v níž není něco v pořádku. Pořízení tohoto bezpečnostního prvku váš rodinný rozpočet nijak nezatíží. Kvalitní řetízek na dveře pořídíte v řádech několika stokorun.

Tip č. 5 – cennosti uložte do trezoru

Pokud vychytralý zloděj překoná vstup do vašeho bytu nebo domu, pak mu znesnadněte hledání cenností a rozhodně je nenechávejte nikde volně přístupné. Ne, opravdu vás nenabádáme k tomu, abyste peníze, rodinné zlato a šperky zašívali do polštářů nebo je ukládali do skrýší v trámu, podlaze nebo kdekoli jinde. Vaše cennosti budou v bezpečí, pokud je uložíte do trezoru. Na výrobu trezorů se taktéž specializuje mnoho českých i zahraničních firem, stačí si jen vybrat tu, jenž bude nejvíce odpovídat vašim představám a požadavkům.

Extra tip pro vás

V případě, že jste z Brna nebo okolí, můžeme vám doporučit známou a léty i spokojenými zákazníky prověřenou společnost LOCK service s.r.o., která se specializuje na zabezpečování firem i domácností. V jejím sortimentu naleznete kvalitní bezpečnostní dveře Sherlock, ale i trezory, bezpečnostní vložky, kování, zámky, ale i veškeré další doplňky, jež mohou ochránit váš majetek i vaše nejbližší. V současné době na oficiálních stránkách společnosti navíc probíhá soutěž, kdy stačí objednat jakékoli zboží ze sortimentu a hrát o slevu ve výši 100 % nebo nový moderní tablet. Tak mnoho štěstí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *