splashing, splash, aqua

Čistička odpadních vod: Jak funguje a proč se do ní vyplatí investovat?

Pokud bydlíte nebo jste si teprve koupili dům na okraji města či na vesnici, je možné, že nebudete mít přístup k tamní kanalizaci. Takový problém vám dokáže hravě vyřešit domácí čistička odpadních vod, s jejíž pomocí budete moci legálně čistit vámi vyprodukované odpadní vody. Jak přesně funguje a proč se do ní vyplatí investovat? Pokračování článku

Moderní postele té nejvyšší kvality aneb spěte si jako na obláčku

Spánek zabírá skoro třetinu dne každého z nás. V posteli mnohdy trávíme hodiny koukáním na televizi, čtením knih a časopisů, surfováním po internetu a spoustou dalších rozmanitých aktivit. Postel je prostě důležitou součástí našich životů, bez které se zkrátka a jednoduše neobejdeme. A právě z tohoto důvodu by měla být vysoce kvalitní, pohodlná a zdravotně nezávadná. Jak na její výběr vám poradíme na následujících řádcích. Pokračování článku

Sauna Sweat Wood S Sweating

Infrasauna prospěje vašemu organismu

Saunování je prospěšná a zdravá kratochvíle. Když pomineme určitá zdravotní omezení, je vhodná v přiměřené míře prakticky pro každého – od několikaměsíčních miminek až po starce. Infrasuna jako moderní metoda saunování je ze všech typů nejšetrnější k lidskému tělu a pokud jde o pořizovací náklady, je i nejlevnější.

Původ sauny a vynález infrasauny

Kořeny saunování se předpokládají již ve starověku ve skandinávské oblasti. Klima severní Evropy se zdá být pro pobyt v sauně přímo ideální a stejného názoru byli pravděpodobně i tehdejší obyvatelé těchto drsných končin. První sauny byly pravděpodobně vyhřívány kameny rozpálenými venku na ohni, nebo přímo ohněm zapáleným uvnitř (potom se jedná o takzvanou saunu kouřovou, které dodnes ve Finsku najdete). S postupem doby se k vyhřívání sauny začala používat kamna na dřevo a v dnešní době se často používají kamna elektrická.

V případě infrasauny se jedná přímo o infra zářiče, ale o tom později. Sauna a saunování jako zdraví prospěšný zvyk se ze Skandinávie rozšířily do střední Evropy nejpozději během raného středověku a v povědomí místních lidí jsou dodnes. Ne však tolik, jako v zemi jejich původu, kde je sauna nejčastěji i součástí domů nebo dokonce bytů, a to i v několikapatrových budovách. Pokud chce Středoevropan umístit saunu do stísněných prostor městského bytu, sáhne nejčastěji právě po moderní infrasauny, která je prostorově i energeticky nejméně náročná.

Infrasauna byla vynalezena v Japonsku v šedesátých létech dvacátého století a znamenala poprvé od dob prvního rozpáleného kamene politého vodou určitou revoluci, i když pravověrní saunaři možná ohrnou nos.

Jak funguje infrasauna

V běžné sauně se lidské tělo ohřívá sálajícím teplem a horkým vzduchem. Teplota vzduchu v sauně se pohybuje mezi zhruba 60°C u parních saun až po 100-120°C v suchých saunách. Obecně platí, že teplota a vlhkost v sauně tak zvaně nejdou dohromady a zvýšení vlhkosti v saunách rozpálených na 100 a více stupňů by učinilo prostředí nesnesitelným. V infrasauně k žádnému dramatickému ohřátí vzduchu nedochází, rozhodně ne primárně.

Účinku zářičů je totiž vystaveno primárně lidské tělo a infračervené paprsky se mění na teplo až interakcí s lidskou kůží a tkáněmi v hloubce několika centimetrů. V prostředí infrasauny, kde zpočátku panuje běžná pokojová teplota, se tak teplota těla velice rychle vyšplhá tak, že se začneme potit, napětí svalů se uvolňuje a přichází typická psychická úleva a relaxace.

Jak je to se skokem do ledové vody

Naháči skákající s bojovým rykem do vysekané díry v ledu jsou obvyklým výjevem, který si představíme, když se řekne klasická sauna, Finsko a podobně. Proč to dělají? Je to vůbec nutné?
Zvýšením tělesné teploty někam k hranici horečky se aktivuje imunitní systém, podobně jako při opravdové horečce. Proto se o saunování mluví jako o prevenci zimního nachlazení a nemocí.

Při pravidelném saunování jednou za týden člověk může celou zimu přečkat s posílenou imunitou a tedy odolný běžnému nachlazení. Rozpálené tělo ovšem prožívá i určitou zátěž. Namáhá se srdce a dochází k rychlému spalování kalorií a dehydrataci. Rychlým ochlazením potom srdce dostane závěrečný šok, jehož blahodárné účinky se dají popsat obligátním „co tě nezabije, to tě posílí“.

Pokračování článku

Poctivé regály české výroby do skladů i prodejen

Hledáte pevné, vzájemně kompatibilní a především kvalitně provedené regály do své prodejny či skladu? Nechcete platit přemrštěné částky zahraničním dodavatelům nebo omezovat své plány kvůli neúměrně dlouhým lhůtám pro dodání? Vyzkoušejte produkty přímo z české dílny!

Firma L. L. TRADE s.r.o. nabízí široký sortiment vybavení pro vaši prodejnu, sklad, dílnu, obchodní prostor nebo provozovnu. Důraz klade především na použití materiálů vysoké kvality a propracovaných technologických postupů, jejichž výsledkem jsou trvanlivé a zároveň krásné výrobky. Zakoupit můžete například:

  • prodejní regály
  • prodejní pulty
  • skladové paletové regály
  • skladové lehké regály
  • rámové regály
  • výstavky
  • koše na zboží
  • doplňky

Stačí si vybrat model, který vám bude nejvíce vyhovovat a spolehnout se na kompletní servis a dopravu až na určené místo. Všechny regálové systémy jsou bezšroubové, takže si s nimi poradí i kutil-začátečník. S jejich díly se pracuje skutečně velmi jednoduše, ale pokud si na podobnou operaci stejně netroufnete a chcete veškeré starosti s přemisťováním a instalací nechat na odbornících, stačí si objednat zboží včetně montáže.

Vysoká nosnost regálů uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky

Nezáleží na tom, jaké zboží nabízíte, a jaké nároky na vybavení prodejen pod svou taktovkou kladete. Police s vysokou nosností, variabilně volitelnou od 150 kg až do pěti tun, si poradí s jakýmkoliv úkolem. Splňují veškeré požadavky náročných evropských norem a předpisů, a postarají se tak v maximální míře o přehlednost uskladněných předmětů i bezpečnost na pracovišti.

Vybrat si můžete z moha rozměrů, případně si nechat vyrobit svůj ideální regálový systém přímo na míru. A nechybí ani praktické doplňky jako jsou kolečka pro snadnou manipulovatelnost nebo šikovné regálové rozdělovače.

Systémy, které rostou zároveň s vaším podnikáním

Navíc není problém v případě potřeby rozšířit již hotové regálové sestavy o další moduly a prvky, které plně vyhoví vašim rozšiřujícím se požadavkům. Nechte své podnikání růst a podpořte ho nákupem praktického a cenově výhodného vybavení pro sklad i prodejnu z české dílny na stránkách www.l-ltrade.cz.

Kvalitní trezory

Kvalitní trezor zajistí bezpečí pro vaše cennosti

Ideální variantou, jak ochránit hotovost, důležité dokumenty nebo cennosti je jejich uschování v kvalitním trezoru.  V dnešní době, již není trazor pro úschovu cenností výsadou bank nebo velkých firem, ale pořídit si bezpečný trezor mohou i menší firmy a uplatnění najde také v mnoha domácnostech.

Ceny trezorů již dávno nejsou astronomicky vysoké, přesto je však vhodné, vyhnout se podezřele levným trezorům od neznačkových výrobců, které neposkytují zdaleka takové bezpečí pro uložené cennosti jak by se na první pohled mohlo zdát. Bezpečný trezor, který nabídne nejen kvalitní ochranu, ale splňuje také požadavky pojišťoven, je proto vhodné zakoupit u odborníků, kterří Vám poradí s jeho výběrem a pomůžou Vám zvolit nejvhodnější druh trezoru.

Pokud se rozhodnete pro koupi trezoru, je třeba si ujasnit několik věcí, na základě kterých Vám pak odborníci pomohou s výběrem nejvhodnějšího trezoru, který bude plnit svuj účel a poskytne dokonalé bezpečí pro věci které chcete uchránit před odcizením. Prvním faktorem, který bychom měli zvážit, je to, jak vysoká finanční částka bude v trezoru umístěna, případně jako hodnotu mají věci, které se budou v trezoru primárně nacházet.

Tip pro čtenáře: Na zaplacení trezoru můžete použít i bezúročnou půjčku od CZ Finance.

Většina lidí, která si trezor pořizuje pro domácí použití, do něj ukádá nejčastěji finanční hotovost, důležité doklady, případně zbraně, na které si mnoho lidí trezory pořizuje. Podle hodnoty uschovaných věcí, by měla být zvolena i bezpečnostní třída trezoru, který si budeme pro tento účel pořizovat. Dalším, neméně důležitým faktorem výběru je pak jeho velikost. Mnoho lidí podcení velikost při jeho nákupu a poté se potýká s nedostatečným vnitřním prostorem trezoru.

Kvalitní a certifikované trezory

V dnešní době se často setkáváme s velmi levnými trezory neznačkových výrobců, které na první pohled lze jen velmi těžce rozeznat od kvalitních a certifikovaných trezorů. Obecně platí, že cena trezoru by měla být přiměřená hodnotě cenností, které jsou v něm uloženy. Pokud chceme do trezoru ukládat hodnotné cennosti v ceně destíek či stovek tisíc korun, jistě nebude pro jejich zabezpečení postačovat neznačkový trezor za několik set korun se kterými se dnes často setkáváme.

Kvalitní trezor však lze pořídit za cenu několika tisíc korun, ceny bezpečnějších a větších trezorů, poskytujících opravdu kvalitní ochranu se pak mohou vyšplhat i na několik set tisíc korun. V prodejnách trezorů se setkáte s trezory určenými pro úschovu hotovostí, se specálními trezory na zbraně, nebo s trezory na dokumenty. Speciálními druhy trezorů jsou pak trezory protipožární, trezory na data nebo trezory určené k zabudování do zdi. Do domácností si pak mnoho lidí pořizuje nábytkové trezory, které se dají ukotvit do skříně.

Nejvyšší možnou ochranu pak zajišťují pancéřové trezory, které splňují požadavky na uložení vysokých finančních částek nebo například dokumentů s vysokým stupněm utajení. Vybrat si v dnešní době můžete trezory se zámkem na klíč,  mechanickým kombinačním číselným zámkem a také se zámkem elektronickým. Moderní a vysoce bezpečné trezory jsou pak vybaveny i kombinací dvou typů zámků.